EAST MAG
Letisko Košice
Zdroj foto: Letisko Košice

Letisko Košice prvýkrát vybavilo viac ako 100 000 cestujúcich za mesiac 

Ešte nikdy v histórii neprešlo bránami letiska Košice viac ako 100 000 cestujúcich v priebehu jedného mesiaca. K dosiahnutiu tohto historického míľnika došlo až teraz, v auguste 2023. Spolu na všetkých letoch bolo počas uvedeného mesiaca vybavených 102 270 cestujúcich, čo je o 3,4 % viac ako v auguste minulého roka. Celkovo za prvých osem mesiacov roka pracovníci košického vzdušného prístavu vybavili 447 146 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast až o 15,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019. Ide o nárast o 9,2 %. Vyše 312-tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň). Ďalších, vyše 164 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch. 

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak. „Vybaviť 100 000 cestujúcich v priebehu jediného mesiaca je pre letisko Košice skvelou vizitkou. Veľmi nás teší, že naďalej pretrváva enormný záujem o cestovanie do chartrových i pravidelných destinácií z Košíc do celého sveta. Taktiež som osobne veľmi hrdý na našich zamestnancov, ktorí tento – z prevádzkového hľadiska veľmi náročný – mesiac dokázali spoľahlivo zvládnuť.“ 

REKLAMA
Zdroj foto: Letisko Košice

Letná dovolenková sezóna na letisku Košice zďaleka nekončí. V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc. Tie sú aktuálne aj teraz v septembri. Dostupných je desať destinácií v ôsmich krajinách. V Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir), na Cypre (Larnaca) a v Taliansku (Lamezia Terme). Novými destináciami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo, sú chorvátsky Brač a egyptské letovisko Marsa Matruh. 

Letný letový poriadok 2023 na letisku Košice

LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike. 

Austrian Airlines 11x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku. 

Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne). 

Wizz Air do destinácie Londýn Luton (5x týždenne). 

Zdroj: Letisko Košice

Košice International Airport

Pridajte komentár