EAST MAG
kvalitné matrace
Foto: shutterstock.com

Spánok a efektivita: ako matrace Benab zlepšujú každodenný život

Ráno bez bolesti kĺbov, únavy a zlej nálady vďačí za veľa aj kvalite matraca na vašej posteli. Čím lepšia pohoda, tým vyššia produktivita, koncentrácia pozornosti a spokojnosť so životom. Zistite, ako matrace Benab pomáhajú s kvalitou spánku, zvýšenou energiou a produktivitou.

Potrebujete tvrdý alebo mäkký matrac?

Ani ortopédi nemajú jednoznačný názor – ktorý matrac je lepší z hľadiska tuhosti. Základný test zvýšenej tuhosti matraca: Vaša dlaň je voľne umiestnená medzi povrchom postele a zakrivením spodnej časti chrbta. Príliš tvrdý matrac môže spôsobiť necitlivosť končatín, nepokojný spánok. Príliš mäkký matrac narúša prekrvenie mozgu, narúša správny vývoj kostry u detí.

Výber matraca priamo závisí od vašej obľúbenej polohy spánku:

  • na chrbte – je potrebný model strednej tuhosti, aby sa zadok ponoril do povrchu;
  • na bruchu – optimálny je tvrdý matrac, ktorý zabraňuje zakriveniu chrbtice;
  • na boku – mäkká alebo stredná tuhosť, aby si chrbtica zachovala svoj prirodzený tvar.

Ortopedické matrace Benab sú vyvinuté v spolupráci s ortopédmi a rehabilitačnými špecialistami. Spoločnosť ponúka viac ako 50 modelov rôznych typov, veľkostí a výplní. V katalógu je jednoduchý výber modelov podľa desaťbodovej stupnice tvrdosti, produktová karta popisuje výplň matraca a odporúčania na rošt.

Foto: archív Benab

Kombinácia štruktúry pružinového vrecka a rôznych typov peny

Moderné ortopedické matrace Benab na sendvičovom princípe kombinujú systém nezávislých vreciek s pružinami a ochrannú vrchnú vrstvu z peny alebo prírodného vlákna.

Štruktúra pružiny:

  • kombinuje v jednom matraci od 250 do 1 000 samostatných pružín na 1 m²; pod tlakom tela sa určité oblasti ohýbajú, iné podopierajú chrbát a končatiny;
  • zohľadňuje až 7 priečnych zón pružnosti pružiny, pričom zohľadňuje anatomicky správnu polohu osoby počas spánku a odpočinku; efektívne rozdeľuje záťaž, poskytuje maximálny komfort.
  • Jedna alebo viac vrstiev peny s rôznymi charakteristikami oddeľuje pružiny od kontaktu s pokožkou – priedušnosť, tuhosť, pamäťový efekt, klimatizácia a hmatový komfort. Poťah je vyrobený z hypoalergénnych tkanín novej generácie, hygroskopických a biologicky inertných.

Výsledkom je pocit odpočinku na obláčiku, rovnomerná podpora chrbtice, krku, končatín, normalizácia lymfatickej drenáže a krvného obehu. Plný odpočinok na individuálne vybranom matraci Benab zvyšuje pracovnú kapacitu, znižuje riziko ochorení kĺbov a kardiovaskulárneho systému.

Pridajte komentár