EAST MAG

Valentín nemusí byť gýčové klišé. Inšpirujte sa, ako ho stráviť originálne

Sviatok zaľúbených sa dá osláviť aj spôsobmi, ktoré nebudú klišé. Originálny nápad navyše vašu polovičku poriadne prekvapí, čo je polovica úspechu. Kvetmi a čokoládou či skvelou večerou nič nepokazíte, no prečo sa tento rok trošku neodviazať?

Spoločné dobrovoľníctvo: Oslávte Valentína tým, že sa spolu zapojíte do dobrovoľníckej činnosti. Môžete navštíviť miestne útulky pre zvieratá, domov dôchodcov alebo charitatívne organizácie a ponúknuť im svoj čas a pomoc.

Kreatívne dielne: Zorganizujte si spoločnú kreatívnu dielňu, kde budete maľovať, vyrábať šperky, modelovať alebo inak prejavovať svoju tvorivosť. Môžete sa vzájomne naučiť nové techniky a zároveň stráviť kvalitný čas vo dvojici. Vôbec nejde o to pretekať sa v tom, kto má väčší talent. Zámerom je stráviť spoločné chvíle inak a nezvyčajne.

Foto: shutterstock.com

Kulinárske dobrodružstvo: Vyskúšajte si spoločné varenie nového zaujímavého receptu. Môžete sa rozhodnúť pre exotickú kuchyňu, špeciálny dezert alebo niečo afrodiziakálne… Skvelá je tiež spoločná degustácia rôznych druhov syrov alebo vína.

Zážitkové darčeky: Namiesto tradičných darčekov si navzájom darujte zážitky, ako sú lekcie tanca, kurz varenia, výlety na koňoch, paragliding a podobne.

Písanie listov: Napíšte si navzájom listy, v ktorých sa podelíte o svoje city, spomienky a sny. Pokiaľ k sebe budete úprimní, môže to byť veľmi hlboký a romantický zážitok.

Romantický výlet: Naplánujte si spoločný výlet alebo dobrodružstvo, ktoré bude zážitkom na celý život. To môže zahŕňať rovnako tak cestu do neznámych destinácií, outdoorové dobrodružstvá, ako aj prechádzky po krásnych miestnych lokalitách.

Niečo mimo bežných zvykov: Oslávte Valentína tým, že sa spolu rozhodnete zúčastniť netypických aktivít, ako je napríklad návšteva karaoke baru, veštice, escape room a podobne.

Dôležité je pamätať si, že najdôležitejšia je vaša úprimná snaha venovať sa svojmu partnerovi s láskou a pozornosťou.

Foto: shutterstock.com

Naše tipy na netradičné darčeky

Lámete si hlavu nad tým, čo svojej láske darovať, aby to nebolo trápne a gýčové? (Hoci – medzi nami – možno práve tá najtrápnejšia ručne vyrobená “valentínka” darovaná z lásky poteší najviac.) Skúste sa však inšpirovať našimi tipmi:

Pre ženu:

 1. Kurz niečoho nového:
  • Darujte jej kurz na niečo, čo ju vždy zaujímalo, ale ešte to nevyskúšala. Môže to byť kurz maľovania, fotografie, keramiky, tanca alebo niečoho úplne iného, čo by ju zaujalo a obohatilo ju.
 2. Knižná kaviareň:
  • Vytvorte jej doma knižnú kaviareň – pripravíte knižný balíček nových titulov od jej obľúbených autorov, darujte jej kvalitnú kávu, čaj či čokoládu a teplú deku, do ktorej sa bude môcť pri čítaní zabaliť.
 3. Nepretržité dobrodružstvo:
  • Darujte jej tajomnú skrinku či škatuľku, ktorá bude obsahovať lístky s rôznymi dobrodružstvami alebo aktivitami, ktoré spolu môžete robiť – od romantických večerov po dobrovoľnícke aktivity.
 4. Unikátne šperky:
  • Vytvorte alebo kúpte unikátny šperk, ktorý vyjadruje jej osobnosť alebo záľuby. Môže to byť ručne vyrábaný kúsok od miestneho umeleckého remeselníka.
  • Tipy na netradičné darčeky pre muža nájdete na ďalšej strane.

Pridajte komentár