EAST MAG
medzevský expres
Foto: archív organizátora

Mimoriadny Medzevský expres opäť prepojí údolie Bodvy

Až tri miesta môžu mimoriadnym Medzevským expresom navštíviť tí, ktorí sa vyberú na výlet s detskou železnicou z Košíc do Medzeva, Moldavy nad Bodvou a Jasova v nedeľu 30. júna. Mimoriadny vlak si touto jazdou pripomenie 130. výročie trate Košice – Moldava nad Bodvou – Jasov – Medzev. Jazda je súčasťou osláv Dni mesta Medzev.

„Tešíme sa, že môžeme pozvať verejnosť na oslavu tohto významného jubilea,” hovorí Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice Košice, ktorý si dokáže predstaviť prevádzku na tejto trati aspoň v letnom turistickom režime. „Trať Moldava nad Bodvou – Medzev má bohatú históriu a je dôležitou súčasťou nášho regiónu. Veríme, že Medzevský expres bude skvelou príležitosťou pre ľudí z blízka i ďaleka, aby spoznali túto krásnu trať a množstvo atrakcií v jej okolí.”

Odchod mimoriadneho retrovlaku zloženého z historických Orchestriónov M 152 bude z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v nedeľu 30.6. o 9:40. V tento deň je možné navštíviť Medzev, Moldavu nad Bodvou aj Jasov súčasne.

„Na staniciach Moldava nad Bodvou a v Jasove privítajú účastníkov jazdy žiaci miestnych základných škôl, v Medzeve vystúpi dychová hudba Medzevčanka. Oslavy Dni mesta Medzeva budú pokračovať na futbalovom ihrisku,” prezradil primátor mesta Medzev Radoslav Gedeon, ktorý považuje zastavenie osobnej dopravy od roku 2003 na tejto trati za nešťastné riešenie z pohľadu návštevnosti a turizmu v tomto regióne.

Účastníkom výletu tiež odporúčame v Medzeve návštevu Kinematografického múzea a Tischlerovho jedno-kladivového hámru v Nižnom Medzeve, hvezdárne s programom pre malých aj veľkých, či nenáročný 8 km dlhý náučný chodník Humelskou dolinou. Tí, ktorí sa rozhodnú v ten deň navštíviť aj Jasov, by nemali obísť Jasovskú jaskyňu, kláštor premonštrátov a ochudobniť by sa nemali ani o výhľad z Jasovskej skaly a hradu.

Viac informácií o Medzevskom exprese a o trati Moldava nad Bodvou – Medzev nájdete tu.

Možno vás k výletu inšpiruje aj Program osláv Dni mesta Medzev.

tlačová správa

Pridajte komentár