Vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Košiciach bolo v týchto dňoch uvedené do prevádzky prvé plnohodnotné pracovisko kardio MR vo východoslovenskom regióne. Východoslovenský kardioústav tak prináša komplexnú magnetickú rezonanciu srdca pre dospelých aj detských pacientov s kardiovaskulárnymi ochoreniami, čím sa zásadne zlepšuje dostupnosť špecializovanej diagnostiky na východnom Slovensku.
Doteraz boli pacienti z regiónu odkázaní najmä na Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, Nemocnicu sv. Michala v Bratislave, prípadne na pracoviská v Trnave, Nitre alebo v Ružomberku.
„Nové pracovisko tak výrazne skracuje čakacie lehoty, znižuje potrebu cestovania mimo regiónu a umožňuje rýchlejšiu diagnostiku pacientov, u ktorých sú presnosť a čas rozhodujúce,“ konštatuje generálny riaditeľ a predseda predstavenstva VÚSCH, a.s., MUDr. Štefan Lukačín.


















Pridajte komentár