EAST MAG
letisko kosice

Prvé lietadlá z Košíc do nemeckého Mníchova a Düsseldorfu už vzlietli

Nemecká letecká spoločnosť Eurowings otvorila 2 nové priame letecké spojenia, Düsseldorf – Košice – Düsseldorf a Mníchov – Košice – Mníchov.

Eurowings, letecké spojenie, Košice, Mníchov

REKLAMA

Nemecká letecká spoločnosť Eurowings, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Nemecku za rok 2017 a člen skupiny Lufthansa, začala v nedeľu 28. októbra 2018 z Košíc prevádzkovať dve nové priame letecké spojenia do Düsseldorfu a Mníchova. Metropola východného Slovenska je tak spojená s druhým (Mníchov) a tretím (Düsseldorf) najväčším letiskom v Nemecku a celou sieťou destinácií z týchto dvoch letísk v ponuke spoločnosti Eurowings a v prípade Düsseldorfu aj leteckej spoločnosti Lufthansa. Cestujúci z východného Slovenska a priľahlých regiónov budú mať odteraz možnosť využiť spojenia do 160 destinácií vo viac ako 50 krajinách.

letecké spojenie, Eurowings, letisko Košice

Do Düsseldorfu 4‐krát týždenne, do Mníchova 2-krát

Do Düsseldorfu sa lieta 4‐krát týždenne s odletom z Košíc v pondelok, stredu, piatok a nedeľu popoludní, lietadlom typu Q400 s kapacitou 76 sedadiel. Linka do Mníchova bude prevádzkovaná 2‐krát týždenne, a to v piatok a v nedeľu s odletom z Košíc vo večerných hodinách lietadlom typu Airbus A320 s kapacitou 150 sedadiel.

Už od 19,99

Spoločnosť Eurowings na svojich prvých leteckých spojeniach z Košíc už teraz eviduje veľký záujem zo strany cestujúcich najmä vďaka dlho očakávanému priamemu spojeniu metropoly východu s Nemeckom a rovnako aj vďaka atraktívnym cenám leteniek. Letenky na linke spájajúcej druhé najväčšie mesto Slovenska s letiskami Düsseldorf, resp. Mníchov, sú dostupné na www.eurowings.com v atraktívnych cenách začínajúcich na úrovni 19,99 eur jednosmerne vrátane poplatkov.

Letisko Košice uspelo 13. marca tohto roku v internetovom hlasovaní v rámci projektu “Vote and Fly!” („Hlasuj a leť!“) nemeckej leteckej spoločnosti Eurowings. Vo finále, ktoré trvalo iba jednu hodinu, Košice získali v živom hlasovaní na sociálnej sieti spoločnosti Eurowings 61 % všetkých udelených hlasov vďaka ohromnému zapojeniu sa subjektov pôsobiacich v Košiciach a na východnom Slovensku, ale aj vďaka širokej podpore fanúšikov letiska Košice. Vďaka tomu majú Košice od nedele priame letecké spojenie s dvomi najľudnatejšími nemeckými spolkovými krajinami: Severné Porýnie – Vestfálsko, ktorého metropolou je Düsseldorf, a Bavorsko s hlavným mestom Mníchov.

Prvé lety

Prvý let z Düsseldorfu do Košíc využilo 67 cestujúcich a naspäť do Düsseldorfu odletelo 73 cestujúcich lietadlom typu Q400 s maximálnou kapacitou 76 sedadiel, čo znamená 88 % obsadenosť na prílete a 96 % na odlete. Na prvom lete z Mníchova do Košíc priletelo 111 pasažierov a do metropoly Bavorska odletelo 120 cestujúcich lietadlom typu Airbus A320 s maximálnou kapacitou 150 sedadiel, čo predstavuje 74 % obsadenosť lietadla na prílete a 80 % obsadenosť lietadla na odlete.

Eurowings, letisko Košice

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: „Veľmi nás teší, že sme dnes otvorili nové letecké spojenia so spoločnosťou Eurowings a privítali prvých pasažierov z Düsseldorfu a Mníchova. Tieto spojenia predstavujú ohromný potenciál pre rozvoj cestovného ruchu na celom východnom Slovensku a pre prílev ďalších zahraničných investícií do nášho regiónu. Úspech v súťaži „Vote & Fly“ len potvrdil, že ak sa Slováci spoja, vedia dokázať veľké veci. Máme veľkú radosť z dnešného významného dňa a ďakujeme všetkým partnerom za spoluprácu pri rozvíjaní celého východného Slovenska.”

Frank Nikolaus, Area Senior Manager Eurowings:

„Sme veľmi radi, že sa dnes spustili nové linky z Düsseldorfu do Košíc a z Mníchova do Košíc. Spojenie Košíc s Mníchovom bude prevádzkované 2‐krát týždenne s našou modernou flotilou lietadiel typu Airbus A320 a spojenie s Düsseldorfom bude prevádzkované až 4‐krát týždenne lietadlom typu Q400. Spomedzi našich viac ako 10 miliónov sledovateľov na sociálnej sieti sa práve Košice stali v súťaži „Vote & Fly“ víťaznou destináciou. Veríme, že zahájenie našej spolupráce výrazne dopomôže aj k rozvoju turizmu na Slovensku.

Rozvoj východu bude napredovať

Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu:

Východ Slovenska sa zase posunie dopredu a jeho rozvoj bude napredovať. Dva nové priame lety do Düsseldorfu a Mníchova a bohatá konektivita z týchto dvoch obrovských letísk v rámci Nemecka pomôže v ďalšom upevnení spolupráce s Nemeckom, ktoré je jedno z najdôležitejších partnerov Slovenskej republiky. Tieto priame letecké spojenia pomôžu vláde Slovenskej republiky pri získavaní veľkých zahraničných investorov pre východ Slovenska a tým znižovaniu regionálnych rozdielov v rámci krajiny, pretože jedným z ich kľúčových hodnotiacich kritérií je práve letecká dostupnosť. Letecká dostupnosť východného Slovenska z letiska Košice je naozaj vynikajúca a tým má vláda SR ďalší silný argument, prečo sa tu zahraničným investorom oplatí etablovať či rozširovať svoje aktivity.”

Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja:

Nemecko patrí medzi najvýznamnejšie zdrojové trhy z pohľadu štruktúry prichádzajúcich zahraničných návštevníkov do nášho kraja. Toto letecké spojenie vnímam ako veľkú príležitosť, ktorú by bol “hriech” nevyužiť. Na jednej strane rozširuje cestovateľské možnosti a prispieva k rozvoju cestovného ruchu. Na druhej strane prospieva obchodným vzťahom, a to najmä s prihliadnutím na možnosti investícií v Košickom samosprávnom kraji, a teda má pozitívny ekonomický dopad. Ďalšie možnosti spolupráce, ktoré budú viesť k zvýšeniu životnej úrovne, sú neobmedzené, len treba začať lietať a networkovať. Aj preto som sa rozhodol využiť hneď prvú priamu linku Košice‐Düsseldorf a navštíviť Inovačné a technologické centrum (súčasť tzv. európskeho Silicon Valley) a tiež zástupcov mesta Düsseldorf a Krajinského združenia Porýnie, s ktorými budeme diskutovať o možnostiach rozvoja. Podobná pracovná cesta bude nasledovať aj do Mníchova.

Pomoc cestovnému ruchu

Martin Petruško, námestník primátora mesta Košice:

Ako Košičan sa nesmierne teším, že nám pribudli dve nové priame letecké spojenia, ktoré Košiciam ako najdynamickejšie sa rozvíjajúcemu mestu na Slovensku pomôžu ďalej rásť. Aj vďaka nim budeme ešte atraktívnejším mestom pre zahraničných, v tomto prípade zvlášť pre nemeckých investorov. V Košiciach už máme niekoľko veľmi dôležitých nemeckých investícií a som presvedčený, že nové letecké spojenia nám pomôžu pri získaní ďalších. Chcem však ešte zdôrazniť, že priame letecké spojenia prospejú výrazne aj cestovnému ruchu. Košice sú v Európe čoraz známejšie a stávajú sa obľúbenou turistickou destináciou. Od dnes budeme ľahšie dostupní aj nemeckým turistom a to bude pre náš turistický ruch silným impulzom. Som presvedčený, že turisti, ktorí Košice navštívia, sa tu budú radi vracať aj v budúcnosti a obohatia nielen Košice, ale aj Košický a Prešovský kraj.”

Eurowings, Letisko Košice

tlačová správa

Pridajte komentár