EAST MAG

IT-čkári v Košiciach prilákali prvú nórsku firmu

Visma Košice IT Valley

Košický IT sektor rozšíri nórska spoločnosť Visma. Oznámila to vo štvrtok 6. decembra 2018 na tlačovej konferencii. Škandinávska firma vníma vstup na náš trh ako strategickú investíciu pre ďalší rast firmy.

Potenciál krajiny
Tlačovej konferencie sa zúčastnil výkonný riaditeľ Košice IT Valley Pavol Miroššay, zástupca z agentúry SARIO, ktorá aktívne pracuje s novými investormi, Oto Pisoň a Nild Vold, riaditeľ divízie Enterprise spoločnosti Visma.

REKLAMA

Ako veľká spoločnosť potrebujeme zručných a kvalifikovaných expertov a špecialistov – a to Košice ponúkajú. Vo fáze rozhodovania a prieskumu sme vyhodnotili viacero lokácií v Európe a Slovensko z nich vyšlo ako najlepšie. Ponúka zdravú rastúcu ekonomiku, odborníkov a aj univerzitné zázemie. Zanedbateľná nie je ani strategická pozícia krajiny v rámci Európy. Vieme, že je tu veľká konkurencia, ale sme prvou škandinávskou firmou, ktorá na tento trh prichádza,” zhodnotil Nild Vold.

Visma Košice IT Valley
Zľava: Oto Pisoň, Nild Vold, Pavol Miroššay.

 

Visma v Košiciach plánuje otvoriť nové technologické centrum začiatkom roka 2019 a v horizonte 5 rokov chce zamestnať približne 200 zamestnancov.

Technologické centrum bude zamerané aj na vývoj produktov. Pracujeme s najmodernejšími a najnovšími technológiami, zameriavame sa na hi-tech oblasti ako cloudové riešenia či umelú inteligenciu. Myslíme si, že práve atraktívna pracovná náplň nám dáva pred konkurenciou výhodu. V celej Európe je nedostatok IT špecialistov a developerov, preto túto investíciu skutočne vnímame ako strategickú. Získavame ňou novú lokáciu s novými talentami, ktorým ponúkame okrem platu a benefitov aj kariérny rast, možnosť vzdelávať sa a pracovať aj na sebe a spolupodieľať sa aj na medzinárodných projektoch.

Výkonný riaditeľ Košice IT Valley Pavol Miroššay víta Vismu najmä preto, že ide o nový typ firmy v rámci IT sektora v regióne. Visma totiž vyvíja vlastné produkty, ktoré zároveň predáva. Nový investor je podľa neho aj príležitosťou pre ľudí, ktorí odišli za prácou do Brna, Prahy alebo Bratislavy. „Myslím si, že nastal čas, aby východniari, ktorí odišli za prácou mimo nášho regiónu, začali zvažovať svoj návrat. Dokážeme im ponúknuť zaujímavé a dobre hodnotené IT pozície,“ vyjadril sa Pavol Miroššay.


Spoločnosť Visma

Vznikla v Osle v roku 1996, Poskytuje softvérové a IT riešenia. Zamestnáva vyše 8 500 zamestnancov a svoje pobočky má v 16 krajinách, napríklad v Dánsku, Švédsku, Fínsku, Holandsku, Litve či Lotyšsku. V roku 2017 spoločnosť získala čistý príjem okolo 1,3 miliardy eur. Ide o prvú škandinávsku spoločnosť, ktorá sa rozhodla situovať svoje vývojárske centrum do Košíc.

Edita Fabian Hilgartová

Pridajte komentár