Svoje vývojové centrum v Košiciach otvára nórska spoločnosť Visma, ktorá v rámci Európy zamestnáva viac ako 8 000 ľudí. Chce v ňom v priebehu 5 rokov zamestnať vyše 200 pracovníkov.
„S potešením otvárame naše nové technologické centrum v rušnom inovatívnom prostredí Košíc. Naša zákaznícka základňa rýchlo rastie a my vidíme rastúci dopyt po pokročilých technológiách aj v našich produktoch,“ hovorí CEO spoločnosti Visma Øystein Moan.
Nové technologické centrum plánuje vytvoriť veľký tím kvalifikovaných vývojárov s využitím najnovších technológií, akými sú strojové učenie alebo robotika. Otvoriť by sa malo začiatkom roka 2019.
Diverzifikácia IT prostredia
„Ukazuje sa, že naša cieľavedomá spolupráca s agentúrou SARIO a univerzitami prináša pozitívne výsledky,“ hovorí Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley, združenia, ktoré dlhodobo rozvíja IT sektor v regióne. Príchod spoločnosti ho teší najmä preto, že ide o nový typ spoločnosti. „Visma vyvíja vlastné produkty, ktoré zároveň predáva. Veľká väčšina IT spoločností pôsobiacich v tomto regióne pracuje na produktoch pre svojich zákazníkov. Naše IT prostredie však potrebujeme viac diverzifikovať, aby bolo rozmanitejšie a dokázalo prilákať ďalšie talenty.“















Pridajte komentár