EAST MAG
IKEA Košice

IKEA prichádza do Košíc

Od dnešného dňa budú môcť zákazníci IKEA, ktorí žijú na východnom Slovensku, využiť v rámci služby Klikni a vyzdvihni možnosť objednať on-line a následne vyzdvihnúť si svoj nákup na výdajnom mieste v Košiciach.

Nová služba je súčasťou stratégie IKEA ešte viac sa priblížiť zákazníkom cez viaceré predajné kanály. Zabezpečuje ju externá spoločnosť, ktorá poskytuje aj dopravné služby pre zákazníkov IKEA.

REKLAMA

V snahe byť k zákazníkom čo najbližšie a umožniť im pohodlné nakupovanie a vysoký štandard služieb sa IKEA od 1. marca rozhodla ponúkať možnosť vydvihnutia objednaného tovaru cez službu Klikni a vyzdvihni priamo v Košiciach. Služba funguje jednoducho; na www.IKEA.sk si zákazníci vyberú tovar, vložia ho do nákupného zoznamu a zakliknú možnosť Klikni a vyzdvihni v Košiciach. Cena za službu je 15 eur. Zákazníci si môžu vybrať prakticky z celého sortimentu niekoľko tisíc výrobkov IKEA, okrem špecifických produktov ako rastliny, metrový textil či potraviny.

IKEA v Košiciach

„Víziou IKEA je vytvárať lepší každodenný život pre čo najviac ľudí. Snažíme sa počúvať potreby a želania našich zákazníkov a vieme a dlhodobo vnímame záujem o to, aby bola IKEA prítomná aj na východe Slovenska. Rovnako vieme, že množstvo našich zákazníkov, ktorí nakupujú on-line, je práve z Košíc, Prešova a okolia. Preto sme sa rozhodli urobiť prvý krok a rozšírili sme našu službu Klikni a vyzdvihni o možnosť vyzdvihnúť si tovar na výdajnom mieste v Košiciach,“ vysvetľuje Nina Maláková, Country Customer Experience manager pre región Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Výdajné miesto sa nachádza na Vodomeračskej ulici 1 v Košiciach, v ľahko dostupnom areáli blízko dvoch veľkých nákupných centier a hlavnej cesty. Lokalita bola zvolená kvôli jednoduchej navigácii a prístupu autom, aby si zákazníci vedeli tovar pohodlne vydvihnúť, naložiť a odviezť. Výdajné miesto v Košiciach slúži výlučne na výdaj tovaru objednaného v rámci služby Klikni a vyzdvihni cez Nákup on-line a prevádzkuje ho externá spoločnosť, No Limit Logistika, s. r. o., ktorá zabezpečuje aj dopravné služby pre zákazníkov IKEA. Zákazníci si nebudú môcť kúpiť výrobky IKEA priamo na mieste. V prvej fáze projektu bude výdajné miesto v Košiciach otvorené 3 dni v týždni; v stredu a piatok od 13:00 – 20:00, v sobotu od 9:00 – 15:00.

tlačová správa

komentárov 12

 • A preco *** mam platit 15 Eur IKEA-i co btw by bol najdrahsi prepravca v SR a na oplatku od prepravcu si po to musim este liest kdesi kamsi! To ako ze môj zakaznik môj pan, alebo vydrem z neho co sa da? A teda ke rozmyslam. Jeeeej pekna doza za 5 Eur + 15 Eur dovoz fuuuu. Lebo ked skrina gauc, taaaaa sice blbost napr pre Vranovcana, ale doza ze totaaaalna!

  • Jaaaaaaj IKEA to je ta firma co jej vlastnik zil vo FR a tam bol udajne povestny na miestnych trhoch z ovocim a zeleninou, ze pri svojich miliardach lakotne znizoval cenu produktu?
   Tak ak je to tak , tak potom sa tym 15 Euram ani necudujem.
   Potom je to SMUTNE. To si radsej kupim nieco z MALL-u, ten ma ten isty princip , ale daleko lepsiu cenu za prepravu.

 • Ja som sa potesila ze budeme mat IKEU v KE a memusim chodit do wiedne …no a 15e navyse urcite nebudem platit zaco?postavte aj nam IKEU ved chcem ten tovar chytit kvalitu respektive hrubku latky skla a pod.Jeeeminky zabudla som ved na vychode nic nie je?

 • Pred rokom na nete bolo, že IKEA bude v KE v budove stareho TESCA na hlavnej. V júni 2018 už mala byť otvorena, a zrazu toto…
  Takto zavádzať ľudi…

 • Je to super ?. Nezabudnite poriadne oznacit vydajne miesto nech ho vidiet z dialky. Nevedel som ho najst, lebo je neoznacene…