fbpx
EAST MAG

Múza Davida Lynch či seriálová agentka z Twin Peaks – Chrysta Bell vystúpi v Tabačke

Herečka, modelka a speváčka Chrysta Bell navštívi v rámci svojho turné Feels like love košickú Tabačku. Chladná agentka Tammy Preston zo seriálu Twin Peaks zahrá slovenským fanúšikom v sobotu 6. apríla. Ide o turné k novému rovnomennému albumu Feels like love.

Keď som ju videl po prvý raz spievať, myslel som, že je mimozemšťankou,“ povedal o nej legendárny režisér David Lynch. „Tou najkrajšiou mimozemšťankou,“ dodal.

Režisér kultových filmov ako Lost Highway, Blue Velvet i seriálu Twin Peaks nie je v hudbe žiaden nováčik. Jeho láska k nej je počuť v scénach filmov, ale tiež mimoriadne podarených sólových albumoch a hudobných spoluprácach. Jedna z takých vznikla aj s americkou speváčkou Chrystou Bell.

Spolupracovníčka i múza
Byť od začiatku škatuľkovaná ako múza Davida Lyncha môže byť obrovským bonusom i prekliatím zároveň. No v prípade tvorby Chrysty Bell nie je meno Davida Lyncha len akousi nálepkou pre lacné PR. Lyncha natoľko opantala, že ju obsadil aj do návratu seriálu Twin Peaks pred niekoľkými rokmi. „Zbožňovala som agentku FBI Tammy Preston, ktorú som hrala. Jej sebavedomie a bystrosť si určite našli cestu aj do mojej hudby,“ priznala speváčka.

Dvojica sa pozná od roku 1999, odkedy Lynch so speváčkou aktívne spolupracoval a podpísal sa pod jej výsledným zvukom i prejavom. Produkoval jej dva albumy vrátane debutu z roku 2011. Ten je temným popovým dobrodružstvom s jemným vplyvom elektroniky, ktorý je umocnený neprehliadnuteľným hlasom.Do Tabačky s novým albumom

Podčiarknutím sily Chrysty Bell sú aj iní ľudia, s ktorými spolupracovala. Jej album We Dissolve z roku 2017 produkoval John Parish, ktorý je neodmysliteľným spolupracovníkom PJ Harvey, hrali na ňom aj Adrian Utley z Portishead alebo Stephen O’Malley zo Sunn O))). Novinku Feels Like Love, ktorú Chrysta Bell do Tabačky prinesie, zase mastroval Joe LaPorta, zodpovedný aj za výsledný zvuk Blackstar, posledného albumu Davida Bowieho.

Večer v Tabačke bude špeciálny aj preto, že zmieňovaný nový album vyjde len jeden deň pred samotným koncertom. Zvukovo sa ponára ešte hlbšie do vplyvov post-punku, disca aj temnej novej vlny 80. rokov. Už pred vydaním album zbiera skvelé reakcie po celom svete. Nemecké noviny Die Presse napríklad na základe novinky nazvali Chrystu Bell kráľovnou extravagantného noir popu, ktorá je zmyselná, dramatická a tajomná zároveň.

Marián Mitaš so špeciálnym setom

Okrem Chrysty Bell bude scéna v  Tabačke v ten večer hostiť aj ďalšie zaujímavé meno. V roli predskokana i afterparty dídžeja vystúpi slovenský herec Marián Mitaš, v hudobných kruhoch známy ako Mizzi.

Mariána Mitaša ľudia poznajú z televíznych obrazoviek, ale účinkuje aj v Dezorzovom lútkovom divadle, ktoré ako jediné na Slovensko pripravuje bábkové hry pre dospelých.

V minulosti spolupracoval s dnes už neexistujúcim festivalom Wilsonic a rovnomennú reláciu dodnes pripravuje na vlnách Rádia_FM. Tam je zároveň moderátorom denného vysielania. Ako veľký fanúšik seriálu Twin Peaks predstaví pred a po koncerte Chrysty Bell špeciálny DJ set.

Chrysta Bell v rámci turné Feels Like Love spolu s Mariánom Mitašom vystúpia v košickej Tabačke už 6. apríla od 20:30 hod.

tlačová správa

Pridajte komentár