EAST MAG

Aké víno sa hodí k počítaču?

Práca v domácom prostredí je uvoľnenejšia než v office, najmä ak náhodou dorábate niečo vo večerných hodinách. K počítaču si už nesadnete so šálkou kávy, ale pokojne aj s pár percentami alkoholu.

Po akom víne siahnuť, ak nám má robiť spoločnosť pri počítači? Spýtali sme sa Erika Kleina, ktorý je konzultantom vývozu talianskych vín.

REKLAMA
foto k článku: E. Klein

Víno na sústredenie, nie na spánok

Ak potrebujete programovať a sústrediť sa na svoju prácu, budete asi voliť tzv. intelektuálne/meditatívne vína. Ak je práca na hodinku-dve, prečo nie sklenička mohutného a komplexného červeného Amarone z oblasti Valpolicella.

Ale ak práca vyžaduje celonočný maratón, určite siahnite po ľahšom víne s menším obsahom alkoholu aj zvyškového cukru. Napríklad Schiava z Alto Adige.

Meditatívne oddychové víno

Pri finišovaní práce alebo pri práci, ktorá si nevyžaduje zapnutý mozog na 100 %, zvážte komplexnejšie vína so zvyškovým cukrom, ako už spomínané amarone alebo harmonické dezertné vínka ako passito di pantelleria či sagrantino di montefalco

Chuť objavovať

Novou kategóriou sú macerované biele vína, ktoré sú tvorené metódou ako červené – ostávajú dlhšie v kontakte so šupkou, čo má za následok plnšiu oranžovejšiu farbu. Sú viac a viac vyhľadávané a populárne.

Verný krajine

Zo slovenských vín by som si osobne k večernej práci na doma dal lahodné sladké tokajské alebo slamové, ktoré si však treba vychutnávať menej a pomaličky 🙂

Nech si k notebooku sadnete s akýmkoľvek vínom či iným nápojom, dôležité je, aby ste si najmä počas aktívnej činnosti strážili množstvo, ktoré vypijete.

Prípadne si ho neustriehnite, ale potom radšej prestaňte pracovať, aby ste predišli možným chybám 🙂

Edita Fabian Hilgartová

Pridajte komentár