EAST MAG
active life

V roku 2020 začína šnúra charitatívnych behov

Aktívny životný štýl a dostatok pohybu patria medzi „mantry”, o ktorých rozprávajú odborníci na zdravie, výživu aj psychiku. Každý deň by sme si mali nájsť priestor venovať sa aspoň 30 minút športovej aktivite. 

Košice sa mohli v roku 2016 pýšiť titulom mestom športu, sú domovom 2. najstaršieho maratónu na svete. Ako sú na tom obyvatelia mesta so športovými aktivitami? 

Vyčistiť si hlavu

Beh, šport a celkovo zdravý životný štýl má stále rastúcu tendenciu. Vidíme to na ľuďoch aj na základe našich skúseností, keďže už 6 rokov prinášame rôzne športové aktivity. Každým rokom prichádza viac a viac ľudí, potešujúce je, že sú to ľudia v rôznom veku,” približuje Tomáš Gáll z Active Life

Organizácia Active Life je v Košiciach dlhodobo aktívna a jednou z jej aktivít sú behy. Tie organizuje zážitkovým spôsobom po rôznych častiach Košíc.

„Nesúťažné behy sú rovnako atraktívne, povedal by som, že niektoré možno aj viac. Súťažných podujatí je množstvo, my sa snažíme prinášať zážitok. Našou myšlienkou je hlavne vyčistiť hlavu tak, aby bežec dobehol s úsmevom na tvári. Keď je hlava čistá a tvár usmiata, tak všetko ide v živote ľahšie,” dodáva Gáll.

Obľúbenosť bežeckých aktivít sa dá využiť aj na charitatívne rozmery. Športujúci človek tak získa dvojnásobne dobrý pocit – z odbehnutých kilometrov a pomoci tým, ktorí to potrebujú. Active Life preto v spolupráci s T-Systems Slovakia organizuje aj charitatívne behy, najbližší Mikulášsky sa uskutoční už túto sobotu 7. decembra v Košiciach.  Výťažky z podujatí budú pomáhať organizácii Úsmev ako dar.

Zapojiť sa môžu aj iné firmy

Cieľom iniciatívy je však vytvoriť Charity Run Tour – turné pravidelných behov organizovaných raz mesačne, ktoré budú pomáhať. 

„Projektom chceme odštartovať iniciatívu behov, z ktorých by mal každý jeden beh charitatívny rozmer. Máme veľkú bežeckú komunitu vo firme, no boli by sme radi, ak by sa do behov zapojilo čo najviac ľudí, preto sú určené širokej verejnosti,” vysvetľuje Katarína Miklošová, komunikačná špecialistka T-Systems Slovakia. 

Tak ako sú behy určené pre širokú verejnosť, sa môžu do šnúry charitatívnych behov zapojiť aj spoločnosti a inštitúcie. 

„Ako ambasádori projektu by sme radi vyzvali ďalšie spoločnosti v regióne, aby sa zapojili do Charity Run Tour. Bude skvelé, ak sa behy začnú organizovať aj pod hlavičkami iných firiem. Takýmto konceptom behov a spájania spoločností chceme dať športovým aktivitám v celom regióne nový rozmer,” približuje myšlienku behov Katarína Miklošová. 

Dobrý pocit z behu a pomoci

Hlavná šnúra Charity Run Tour je naplánovaná v roku 2020, behať pre dobrú vec sa začína už vo februári. Behy sa budú organizovať v Košiciach aj Prešove. Každá firma, ktorá sa rozhodne prevziať záštitu nad niektorým z charitatívnych behov, sama rozhodne, komu výťažkom zo svojho behu pomôže.

„Spoločnostiam zapojených do Charity Run Tour chceme taktiež dať možnosť rozhodnúť spolu s Active Life, kam časť získaných financií za štartovné poputuje,” dopĺňa na záver.

Edita Fabian Hilgartová

Pridajte komentár