EAST MAG
ICQ - chatovacia aplikácia

Chatovacie aplikácie, ktoré počas koronakrízy znova ožili

Všetko zlé je na niečo dobré a v tejto situácii to platí dvojnásobne. Sociálny dištanc nás donútil komunikovať väčšinou prostredníctvom nových médií. Na scéne sa však v tomto období objavili aj obľúbené chatovacie aplikácie, ktoré, dalo by sa povedať, doslova ožili počas koronakrízy.

Keďže sme ich kedysi milovali takmer všetci, prinášajú nostalgický flashback na dávne časy.

REKLAMA

ICQ

Aplikácia na chatovanie by sa dala pokladať za predchodcu sociálnej siete, aké poznáme dnes. Okrem chatovanie s kamošmi cez unikátne číslo či hranie sa online hier poskytovala funkciu písania akéhosi statusu. Prostredníctvom neho sme vyjadrovali svoje pocity, nálady alebo aktívny stav. 

Po nástupe Facebooku však ICQ upadla do smutné zabudnutia. Dnes však hlási svoj veľkolepý návrat a oživenie. Ruská spoločnosť, ktorá aplikáciu vlastní už od roku 2010, sa snažila túto apku dostať na výslnie už niekoľkokrát. Žiaľ, neúspešne. No vo svoj prospech sa snaží využiť koronakrízu. Nové ICQ však ani zďaleka nepripomína tú apku, pri ktorej sme približne pred 10 rokmi sedávali celé hodiny.

Nové ICQ
Emotikony ICQ
Nový vzhľad ICQ

POKEC 

Kto pred približne 13 rokmi nemal účet na Pokeci, ako keby ani neexistoval. Web, ktorý ti zaručoval, že sa nudiť nebudeš vlastne nikdy ani nezmizol a svoju cieľovú skupinu si vždy nejakým spôsobom našiel. No s rozmachom digitálnych médií a nových komunikačných kanálov sa tento obľúbený chat akoby stratil.  

Rovnako ako ICQ tak aj Pokec sa snaží využiť karanténu mnohých, ktorí sa doma nudia. Platforma sa z voľnočasvohé popísmenkovania zmenila na zoznamku, ktorá však funguje stále na tom istom princípe RP-čiek a rôznych záujmových skupín. Vyskúšate ju?

Pokec – zoznamka

Skype 

Mnohým táto apka neučarovala, no svojich obľúbencov si za tie roky medzi komunikačnými kanálmi určite našla. Teraz sa jej darí o čosi viac. Či už sú to skupinové pracovné telefonáty, alebo cally s rodinou. 

V roku 2011 Skype za miliardy dolárov kúpil Microsoft, ktorý na ňom stále pracuje a inovuje ho. Okrem iného už funguje aj ako aplikácia pre smartfón. Stačí len nezabudnúť heslo, dobré pripojenie a môžete hravo skypovať s vašimi najbližšími.

Mobilná aplikácia Skype

Máte z minulosti nejakú obľúbenú komunikačné platformy či chatovacie aplikácie, ktoré by ste chceli používať aj teraz?  Viac o obľúbených či najpoužívanejších aplikáciách sa dočítate TU.

Simona Ďurkovič

Pridajte komentár