EAST MAG
eurid

V Tabačke vystavia výherné práce aj košických študentov

Košická Tabačka Kulturfabrik v spolupráci s organizáciou EURid uvedie vo štvrtok 24. septembra o 19:00 hod. vernisáž víťazných plagátov prác stredoškolských študentov, ktorí sa zapojili do súťaže na tému zobrazovania kybernetickej bezpečnosti a bezpečnosti internetu.

Súťaže sa mohli zúčastniť všetci študenti, ktorých zaujíma umenie a technológie a majú viac ako 14 rokov. Svojou vlastnou tvorivosťou a originalitou tak mohli prispieť k zmene spôsobu, akým je znázornená bezpečnosť internetu a počítačová bezpečnosť.

V prvej desiatke aj 4 košickí študenti

Zadanie súťaže znelo jasne: práca musela obsahovať akýkoľvek aspekt digitálnej bezpečnosti. K tejto téme bolo možné pristupovať z rôznych hľadísk, ako je počítačová kriminalita, zvyšovanie
dôveryhodnosti, ochrana súkromia na internete, kyberšikana, budúcnosť kybernetickej bezpečnosti, phishing, technická bezpečnosť, overovanie informácií alebo krádež identity a ďalšie.

Prostredníctvom súťaže sa organizácia EURid pokúša o nájdenie originálnych vizualizácií online bezpečnosti. Porota v zložení Peter Javorík (ktorý sa zúčastní aj košickej vernisáže) Andrej Haščák a Helena Jiskrová umiestnila do prvej desiatky práce štyroch študentov košickej Školy umeleckého priemyslu, ktorí sa spolu s ostatnými výhercami môžu po prezentácii v Prahe predstaviť aj v Košiciach na výstave v Tabačke Kulturfabrik.

Prečítajte si rozhovor s Radom Repickým, umelcom a pedagógom na Škole umeleckého priemyslu v Košiciach.

Pridajte komentár