EAST MAG
kniznica kosice

Čitateľský preukaz cez čipovú kartu

Knižnica pre mládež mesta Košice zavádza novú službu. Prostredníctvom nej si každý používateľ môže čitateľský preukaz uložiť na preferovanú bezkontaktnú čipovú kartu. 

Odteraz už svoj čitateľský preukaz nezabudnete

Knižnica pre mládež mesta Košice vybavila pobočky zariadeniami čítačkami kariet. Prostredníctvom nich môže odteraz poskytovať službu Čitateľský preukaz cez čipovú kartu, ktorá ušetrí miesto v peňaženkách či vreckách čitateľov.

O novej službe informuje Kamila Prextová, riaditeľka knižnice: „Pomocou čítačiek kariet môžeme teraz bezkontaktnú kartu prepojiť s čitateľským preukazom. Stačí navštíviť ktorúkoľvek našu pobočku a klasický papierový čitateľský preukaz môže byť minulosťou.“

kniznica kosice cipova karta

Určite to ocenia najmä držitelia kariet ISIC, ITIC či mestskej karty, ktorých je medzi používateľmi knižnice asi najviac. „Ak ste držiteľom ľubovoľnej inteligentnej čipovej karty s frekvenciou 13,5 Hz, knihovníčka vám pri najbližšej návšteve môže na počkanie prepojiť jej identifikačné číslo s vašou členskou registráciou. Stačí jedno priloženie a máte všetko pekne pokope. Táto služba ponúka väčší komfort a pri karte s fotografiou sa už nemusíte obávať zneužitia preukazu niekým iným. Navyše si ušetríte miesto v peňaženke, komplikovanú manipuláciu s kartami a nezaskočí vás ani chýbajúci preukaz pri nepredvídanej návšteve knižnice,“ vyratúva benefity služby Kamila Prextová, ktorá zároveň uisťuje, že nikto sa nemusí obávať, že dôjde k stiahnutiu údajov alebo k zásahu do údajov v karte majiteľov. Ide len a len o zosnímanie a priradenie identifikačného čísla.

Neviete, čo čítať? Pozrite si naše tipy na inšpiratívne knižné profily, ktoré vám určite poradia vo výbere.

tlačová správa

Pridajte komentár