fbpx
EAST MAG
studenti za pc

ZENIT v programovaní na SPŠE v Prešove

SPŠE v Prešove organizovala dištančnou formou koncom novembra krajské kolo súťaže ZENIT v programovaní v kategóriách Grafik a Webdeveloper. Keďže vyhodnotenie súťažných zadaní bolo náročné, výsledky boli zverejnené až začiatkom decembra. A že to súťažiaci nemali jednoduché, presvedčia vás aj informácie o úlohách v jednotlivých kategóriách.

Súťažiaci v kategórii Grafik riešili zadanie, kde ich úlohou bolo grafické spracovanie projektu DOMOVINKY. Išlo o projekt bytového družstva, prostredníctvom ktorého by informovali svojich nájomcov a vlastníkov bytov v bytových domoch o novinkách týkajúcich sa bývania v bytovkách. Projekt pozostával z troch vzájomne prepojených základných kategórií – praktických úloh, pozostávajúcich z vytvorenia loga a jeho variantov, návrhu elektronického newslettera a vytvorenia grafického návrhu domovskej web stránky projektu.

V kategórii Webdeveloper mali súťažiaci vytvoriť web pre tanečnú školu „ZENIT Dance Studio.“ Web tvorila hlavná stránka a dve podstránky. V zadaní sa okrem zobrazenia statického obsahu využívalo aj dynamické doťahovanie obsahu z databázy, prepojenie údajov zadaných používateľom do formulára s PHP, generovanie PDF dokumentu a vytvorenie registrácie s jednoduchou správou používateľov.

Nás teší skutočnosť, že študenti si popri náročnej forme štúdia, akou dištančné vzdelávanie je, vždy nájdu čas a pretavujú svoje poznatky do konkrétnych projektov v rámci súťaží.

Celoštátne kolo  sa bude konať 8. – 11. 3. 2020 v Brezne – na Strednej odbornej škole techniky a služieb, do ktorého postupujú len víťazi v jednotlivých kategóriách. Nás, pedagógov, veľmi teší fakt, že našu školu a Prešovský samosprávny kraj budú reprezentovať Daniela Chovancová, víťazka kategórie GRAFIK a Jakub Bednár, ktorý zvíťazil v kategórii WEBDEVELOPER.

Ďakujeme všetkým súťažiacim a víťazom prajeme mnoho úspechov v celoštátnom kole.

Autor článku: Martin Broda

Výsledky krajského kola ZENIT

Kategória Grafik

PoradieMeno a PriezviskoŠkolaPočet bodov 
1Daniela ChovancováSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov141 
2Patrik MosorjákSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov132 
3Dominika Z.SOŠ TECHNICKÁ, Poprad Kukučínova 483, Poprad117 
4Filip Š.SOŠ TECHNICKÁ, Poprad Kukučínova 483, Poprad113 
5Filip Š.SPŠ Bardejov, Komenského 5, Bardejov109 
6-8Jana L.Súkromná SOŠ, Poprad Ul. 29. augusta 4812, Poprad108 
6-8Tomáš D.SPŠ Bardejov, Komenského 5, Bardejov108 
6-8Viktória P.SOŠ TECHNICKÁ, Poprad Kukučínova 483, Poprad108 
9Metod Ž.SOŠ TECHNICKÁ, Poprad Kukučínova 483, Poprad97 

Kategória Webdeveloper

PoradieMeno a PriezviskoŠkolaPočet bodov
1Jakub BednárSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov240
2Marek HorváthSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov235
3Martin RaganSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov230
4Daniel MilevSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov228
5Jakub H.SOŠ TECHNICKÁ, Poprad Kukučínova 483, Poprad220
6Matej MazúrSPŠE Prešov, Plzenská 1, Prešov200
7Daniel D.Gymnázium J.A. Raymana Mudroňova 20, Prešov190

SPŠE v Prešove sa môže pochváliť aj úspechom svojich žiakov z celoslovenského kola v ekonomike.

SPŠE v Prešove

Vznik Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove podnietil rozvíjajúci sa elektrotechnický priemysel na východnom Slovensku a potreby odborníkov v tejto oblasti pre závod Křižík, ktorý vznikol roku 1947 v Prešove a začal vyrábať jednofázové, neskôr trojfázové elektromery. Škola sa zapísala do histórie 1.9.1952 pod názvom Vyššia priemyselná škola elektrotechnická.
V súčasnosti ponúkame tieto odbory: elektrotechnika, informačné a sieťové technológie, technické a informatické služby v elektrotechnike. Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove patrí k dominantným stredným školám na východnom Slovensku. Podľa hodnotenia INEKO sa v roku 2013 škola umiestnila na prvom mieste v rebríčku hodnotenia v rámci Slovenska a v roku 2014 sa umiestnila na druhom mieste. Môžeme byť hrdí na vyše osem tisíc absolventov, ktorí našli a stále nachádzajú dobre uplatnenie v praxi.

Pridajte komentár