fbpx
EAST MAG
andrea zahurancova

Moje TOP aplikácie #23 Andrea Zahurancová

S akými aplikáciami sa vo svete nestratí spoluzakladateľka e-shopu s očnou optikou Andrea Zahurancová? Prečítajte si jej výber tých najpoužívanejších a najpraktickejších apiek, ktoré nám prezradila zo svojej aktuálne lokácie – Indonézie.

Komunikácia

Pracovne využívam Outlook a Teams, súkromne zas Gmail. Každý jeden deň.

Moje sociálne siete sú Signal, WhatsApp, Instagram a Messenger. Signal uprednostňujem, aj keď ho nemá veľa ľudí. Najmä v Ázii viac funguje WhatsApp na všetko – od rezervácií ubytovania až po dohadovanie PCR testu. Facebook som si pred rokom odinštalovala a nikdy viac mi nechýbal.

Cestovanie

Maps.Me a Google Maps využívam, aby som sa nestratila. Maps.me sú turistické mapy, ktoré fungujú aj offline, vďaka nim sa nestratím ani tam, kde nemám signál. V horách mi apka nájde zdroj vody a v odľahlých dedinkách Afriky ma táto zázračná apka navigovala za jediným obchodom široko-ďaleko. Tiež si ukladám všetky miesta cez „špendlíky” a pridávam k nim popisy, ktoré potom môžem následne s kýmkoľvek zdieľať. Google Maps používam zas kdekoľvek v mestách, najmä pri šoférovaní. Na motorke využívam audio inštrukcie cez slúchadlá, čo je skvelé.

Wise využívam na prevody peňazí v rôznych krajinách a menách. Na letenky a kombinovanie všetkých možných prestupov či multi-city výlety využívam Skyscanner.

Splitwise je najlepší tracker na rozpočítanie nákladov s kamošmi, najmä počas tripov. Ak vám niekto dlhuje, chodia mu upozornenia a vy sa tak vyhnete nepríjemnému pripomínaniu sa, ha! 🙂 A zároveň nezabudnete, že niekomu niečo dlhujete vy.

Každodenné apky

Spotify je jednoznačne moja najvyužívanejšia aplikácia. Kdekoľvek, kedykoľvek, pri práci, pri cvičení alebo cestovaní – hudba je vždy so mnou. Jeden z najlepších objavov za posledné roky, a tiež jedna z mojich najobľúbenejších apiek, je Blinklist. Výstižné sumáre kníh podáva zaujímavým spôsobom.

Aktuálne využívam aplikácie Gojek a Grab, ktoré mi v Indonézii nahrádzajú na Slovensku používané apky ako Wolt/Uber/Bolt. Objednávam si cez ne jedlo, potraviny alebo odvoz a o pár minút mi už pred dverami stojí skúter alebo motorka s objednávkou.

Najmä posledné mesiac je so mnou aj Wim Hofove dýchanie vďaka apke WHM, každé ráno aspoň pár minút.


Andrea Zahurancová

  • spoluzakladateľka najrýchlejšie rastúceho e-shopu s očnou optikou v strednej Európe eyerim
  • v roku 2020 sa umiestnila v rebríčku Forbes 30pod30
  • pochádza z východného Slovenska, zo Spišskej Novej Vsi
  • jej profil na Instagrame patrí medzi vyhľadávané cestovateľské profily

Toto bola Andrea Zahurancová a jej tipy na aplikácie. Ak chcete načerpať inšpirácie na ďalšie užitočné apky, prečítajte si výber learning designera Matúša Draganovského, zakladateľa kníhkupectva Martinus Michala Meška či regionálnej líderky Lean In Slovakia Lenky Hlinkovej.

Pridajte komentár