EAST MAG
Visma

Plážový office po slovensky

Čo je pre vás pracovný benefit? Je to káva v kuchynke zdarma, alebo 5 dní dovolenky navyše? Firemné auto na súkromné účely, alebo ovocie dvakrát v mesiaci? Post covidová doba prináša pre firmy rôzne nástrahy a možnosti. Zmenili sa požiadavky zamestnancov, zmenil sa pracovný systém. Home office sa vo veľa firmách stal štandardom a tak stratil štatút benefitu. Čo ho môže nahradiť? Košická IT firma sa k tejto výzve postavila svojsky.

Poslala ich k vode

Visma, európska jednotka v SaaS segmente, sa s tým popasovala po svojom a dosiahla ďalšie prvenstvo. Ako prvá na Slovensku ponúka svojim zamestnancom pracovný benefit vo forme remote workingu z pláže. A preto poslala ôsmich z nich priamo do Chorvátska.

Pre mňa ako silno sociálneho tvora, ktorý rád cestuje a je rád v spoločnosti ľudí sú dôležité 2 veci:

  • budovať vzťahy a tímového ducha
  • zážitky, na ktoré nezabudnem,”

uvádza Ján Macura, development manager a autor myšlienky beach based office. “Myšlienku tohto benefitu mi vnukli dvaja moji blízki – otec a svokor. Síce pracovali v rôznych spoločnostiach, no obaja si na “staré kolená” spomínajú na firemné i voľnočasové aktivity a zájazdy so svojimi kolegami. Podobne ako ich, i mňa nezaujímajú benefity typu “tu máš 500 eur a kúp si niečo na seba,” alebo možnosť využitia mobilu na súkromné využitie. Beriem to ako peniaze k výplate a teda ako samozrejmosť,” dopĺňa.

Visma

Beach based office

V pilotnom projekte týchto ôsmich odvážlivcov čakal týždeň v obci Zupanye na ostrove Krk. K dispozícii im bol 4 – apartmánový dom s bazénom, grill miestnosťou a terasou. Pre svoju prácu mali zabezpečené wifi pripojenie a spoločné priestory. “Visma prepláca prenajatý apartmánový dom a zvyšok (doprava, jedlo) doplní zamestnanec. Je teda na tíme, či si bude variť, alebo bude objavovať čaro miestnej kuchyne v reštauráciách,” prezrádza detaily Ján Macura.

“Nie je to jediný benefit, ktorý Visma ponúka svojim ľuďom, ale je najviac zapamätateľný. Domov si človek neodnesie prácu ako je to v dnešnej dobe zvykom, ale zážitok,” vraví jeden z účastníkov Dalibor Rusňák a dodáva,”vzalo sa to najlepšie z práce v office a spojilo sa to s teplom, morom, slnkom a dobrou partiou. Cez deň sme urobili čo bolo treba a k večeru sme grillovali, alebo skočili k moru. Dá sa povedať, že tento štýl práce je ako mullet – vpredu business, vzadu párty,” ukončuje s humorom.

“Ak dostaneme pozitívny feedback od pilotných cestovateľov, tak to skúsime aj ďalší rok,” ukončuje Ján Macura.

Uvítali by ste takýto benefit od Vášho zamestnávateľa? Kde by ste chceli ísť, ak by ste mali možnosť tejto formy práce? Dokázali by ste pracovať rovnako dobre aj niekoľko stoviek km od kancelárie?

Visma

Pridajte komentár