Spomedzi 111 pretekárov z viac ako 20 krajín sveta sa na súťaži WUSV v dňoch 31. 10. – 7. 11. 2021 umiestnili Slováci na prvom mieste v kategórii družstiev a aj jednotlivcov. Adriana Nagyová so psom Gerom sa stala prvou Slovenkou, ktorá získala tento titul.
Adriana, srdečne blahoželáme Vám a aj celému tímu. Priblížite nám súťaž WUSV?
Ide o Majstrovstvá sveta nemeckých ovčiakov WUSV (Svetovej únie spolkov pre nemecké ovčiaky), v kategórií IGP – športová kynológia.

Súťažili ste samostatne, no vyhrali ste aj ako tím. Ako sa to na tejto súťaži berie? Bolo to prvé víťazstvo v histórii?
Z každej krajiny môže reprezentovať danú krajinu 5 pretekárov a body najlepších troch v reprezentácii sa počítajú do súťaže v družstvách.
S akým psíkom ste súťažili?
Súťažila som s mojím psom, Nemeckým ovčiakom Gerom z Berounské bašty.

Pre majstrovstvá sa konali už v roku 1988
Ako dlho ste ho pripravovali na tieto preteky?
Gero už má skoro 8 rokov a pripravovala som ho od malého šteniatka.
Akú tradíciu má táto súťaž?
Prvé majstrovstvá WUSV – MS Nemeckých ovčiakov sa konali už v roku 1988. Odvtedy sa konajú každoročne v jesenných mesiacoch – október, november.
Kto vás podporil? Hradili ste si náklady sami?
Podporuje nás ZSKSR – Zväz športovej kynológie Slovenskej republiky, taktiež hradili cestovné, štartovné a aj ubytovanie, čo si veľmi vážim.
V čom spočívala príprava? Ako často ste so psom cvičili?
Príprava je veľmi náročná, pes musí absolvovať stopu, poslušnosť a obranu. Trénovali sme často, takmer každý deň.

































super. gratulujem Vám všetkým.