EAST MAG

VKJB si pripomína udalosti 17. novembra a deň študentstva. Zapisné bude pre študentov zadarmo

Pri príležitosti dňa študentstva, ktorý je 17. novembra, pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB), kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, tematické aktivity a bonusy pre študujúcich.  Od 15. do 19. novembra knižnica poskytne študentom stredných a vysokých škôl bezplatné zápisné do knižnice. Stačí, ak sa preukážu platným ISIC preukazom na ktoromkoľvek pracovisku knižnice.

Aktuálnej téme boja za slobodu a demokraciu je venovaná aj beseda z cyklu 1+1. Uskutoční sa vo štvrtok 18. novembra o 17:00 v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5. Pozvanie prijali historik, autor úspešnej knihy Fašizmus Jakub Drábik a politológ, popredný expert na krajnú pravicu Tomáš Nociar. Rozprávať budú o fašizme a súčasných podobách extrémizmu.

Udalosti novembra 1989 mapuje interaktívna virtuálna prehliadka výstavy Prvý dotyk so slobodou. Netradičným, vizuálne atraktívnym spôsobom predostiera kontext Nežnej revolúcie. Virtuálnu prehliadka je dostupná online na linku: https://nezna.3-d.sk/. S virtuálnou prehliadkou výstavy knižnice Jána Bocatia súvisí aj edukačno-historický webový portál Prvý dotyk so slobodou, ktorý pripravila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika. Jeho súčasťou je rovnomenný učebný text určený nielen učiteľom histórie. Portál i učebný text sú dostupné online na linku: https://prvydotyksoslobodou.sk/.

tlačová správa

Pridajte komentár