EAST MAG

Druhá budova v Panattoni Park Košice Airport výrazne prispeje k rozvoju a expanzii tohto regiónu

Developer Panattoni dnes spoločne s investorom Accolade odovzdali do užívania nájomcom PKZ Logistics a GreenPharm novú halu v modernom areáli pri košickom letisku. Táto, v poradí druhá, dokončená hala v areáli Panattoni Park Košice Airport sa s takmer 20 000 m2 uchádza o prestížny certifikát vo vysokej úrovni hodnotenia podľa najnovších štandardov BREEAM New Construction na úrovni Excellent a prináša najmodernejšie ekologicko-úsporné riešenia.

Dopyt po priemyselných a logistických priestoroch v juhovýchodnej Európe za posledné roky výrazne vzrástol. Výrobcovia a investori sa snažia dostať so svojimi produktmi čo najbližšie ku konečnému spotrebiteľovi. Dôležitosť lokálnej výroby ako aj logistiky sa premieta do zvýšeného záujmu o  priemyselné parky a to aj pre firmy, ktoré sa doteraz v takýchto priestoroch príliš neobjavovali. Ide predovšetkým o rýchlo rastúce výrobné a logistické spoločnosti. Nová budova v Panattoni Parku Košice Airport tak strategicky dopĺňa kapacitu celoeurópskeho priemyselného a logistického trhu.

REKLAMA

PKZ Logistics je profesionálna slovenská logistická spoločnosť založená v roku 1994. Východ Slovenska je pre spoločnosť PKZ Logistics dôležitým regiónom, v ktorom už niekoľko rokov aktívne pôsobí a v ktorom plánuje ďalej napredovať aj vďaka novým príležitostiam. Na skladovej ploche vyše 3 000 m2, s možnosťou ďalšej expanzie, je pripravená partnerom zabezpečiť nadštandardný servis. Momentálne prebieha inštalácia nových regálových systémov a vďaka svetlej výške až 10 metrov bude PKZ Logistics schopná využiť priestor efektívnejšie a zároveň optimalizovať procesy v rámci skladových operácii.

Spoločnosť GreenPharm bola založená ako slovenská firma pre výrobu výživových doplnkov v roku 2016. Po spustení výroby kolagénových produktov, vďaka vysokej kvalite výrobkov a skvelej odozve od zákazníkov, získala spoločnosť GreenPharm partnerov v celej Európe. V roku 2017 boli produkty okrem domáceho trhu expedované do Maďarska, Rumunska a Českej republiky, v roku 2018 do Švédska, Veľkej Británie, Chorvátska a v roku 2019 do Nemecka a USA. Spoločnosť vyrába výživové doplnky nielen pre športovcov ale i pre širokú verejnosť. Vďaka expanzii do zahraničia výrobu GreenPharm rozširovala, čo si vyžiadalo sťahovanie do nových, funkčných a udržateľných priestorov. Nová moderná hala v Panattoni Parku Košice Airport  spoločnosti ponúka potrebný komfort a dostatočne veľkú výrobnú a skladovaciu plochu so svetlou výškou 10m.

Úspešné dokončenie prvej budovy, do ktorej sa nám podarilo s naším partnerom Panattoni prilákať významných nájomcov GGT, Faurecia, XXXLutz alebo Gastland, jednoznačne dokazuje, že Košický región je vďaka svojej strategickej polohe, dopravnému napojeniu, množstvu vzdelaných ľudí a dostupnej pracovnej sile významným ekonomickým hubom, ktorý má ďalší potenciál rastu v tradičných i nových odboroch. Sme nesmierne pyšní na to, že môžeme úspešne zahájiť prevádzku aj druhej dokončenej budovy pre našich nových nájomcov PKZ Logistics a GreenPharm,“ hovorí Milan Kratina, CEO Accolade. 

„Dynamika trhu vo východnej Európe bola jedným z hlavných dôvodov, prečo sme logistický park postavili v tejto lokalite. Košice disponujú okrem výhodnej geografickej polohy aj dostatkom voľných kvalifikovaných pracovných síl ako aj možnosťou ďalšieho rozvoja a rastu. Dopyt po priemyselných parkoch bude už len stúpať,“ povedal Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko.

Panattoni Park Košice Airport má strategický význam vzhľadom na blízkosť Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Ruska a vo väčšej miere podporuje širšiu geografickú diverzifikáciu na európskych logistických trhoch. Odborníci predpokladajú zvyšovanie výroby v tejto oblasti, čo bude hnacou silou pre hospodársku aktivitu v tomto regióne. Pre mnohých výrobcov je ťažké vstúpiť na tieto trhy vzhľadom na nízku kúpnu silu obyvateľstva, ale z celoeurópskeho hľadiska má košická hala polohu strategického významu, keďže sa nachádza v blízkosti letiska, cestnej dopravy (európska cestná komunikácia E58/E50 vedúca z rakúskej Viedne až do ruského Rostova na Done) a európskeho železničného spojenia.

Hala ašpiruje na veľmi vysoké hodnotenie v rámci ekologickej certifikácie BREEAM 2016 New Construction podľa najnovších štandardov v úrovni Excellent. Medzinárodná certifikácia BREEAM zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, vysokú mieru energetickej sebestačnosti a nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov. Budova je mimo iného postavená s inteligentným systémom LED osvetlenia so zónovaním, modernými nízko-emisnými plynovými vykurovacími systémami a termografickým meraním na elimináciu tepelných strát. Okrem pestovania bohatej miestnej vegetácie sa do budúcna plánuje i výsadba stromov v rámci samotného parku.

tlačová správa

Pridajte komentár