fbpx
EAST MAG

Nadácia VSE a Nadácia ZSE darovali 100-tisíc eur na pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou na Ukrajine

Nadácia VSE a Nadácia ZSE podali pomocnú ruku a sumou 100-tisíc eur podporia humanitárnu pomoc, ktorá je na hranici medzi Slovenskom a Ukrajinou potrebná z dôvodu prebiehajúcej vojny.

Spojili sa pre cielenú podporu

Od štvrtka (24. 2. 2022) sledujeme doteraz nepredstaviteľný vývoj v Európe, vojnu, ktorá ohrozuje aj civilné obyvateľstvo Ukrajiny. Deti, ženy, seniori čakajú na hraniciach s cieľom dostať sa do bezpečia, nájsť zázemie a podporu. Nadácia VSE a Nadácia ZSE sa rozhodli v tejto náročnej situácii spojiť, demonštrovať spoločnú solidaritu a pomôcť týmto ľuďom finančným darom.  


„Veríme, že cielená a odborná humanitárna pomoc je kľúčom k okamžitej pomoci ľuďom. Darom podporíme subjekty, s ktorými dlhodobo spolupracujeme v oblasti pomoci rôznym komunitám, ako aj iniciatívy zamestnancov. Finančné prostriedky budú použité najmä na vytvorenie tzv. humanitárneho mostu medzi Slovenskom a Ukrajinou. Jeho cieľom je zabezpečiť na hraniciach potrebný zdravotnícky a hygienický materiál, stravu, pitný režim, psychologické a sociálne poradenstvo, pomoc s ubytovaním či iné procesy spojené s narastajúcim množstvom ľudí, ktorí sú kvôli konfliktu nútení opustiť svoj domov,“ uviedol Markus Kaune, predseda Správnej rady Nadácie VSE a predseda Správnej rady Nadácie ZSE.

tlačová správa

Pridajte komentár