EAST MAG
Zdroj foto: Archív Agel

Biele srdce putovalo aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier (12. 5. 2022) prijala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sestry ocenené Bielym srdcom. Z Prezidentského paláca si uznanie odnieslo 28 sestier a pôrodných asistentiek, zastúpenie mala aj Nemocnica AGEL Košice-Šaca.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek už po 15-krát zorganizovala slávnostné podujatie, na ktorom každoročne hrajú prím práve sestry. Tie sú nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva už od nepamäti, no v súčasnosti sa na ich prácu pozerá verejnosť s väčším rešpektom. S veľkou radosťou si ocenenie Biele srdce prevzala aj hlavná sestra Polikliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Marianna Mužíková, ktorá je súčasťou šačianskeho zdravotníckeho zariadenia už desaťročia. „Ocenenie vnímam tak, že moja práca neostáva nepovšimnuteľná, a to vďaka mojim kolegyniam, ktoré ma nominovali. Nesmierne som na svoje ocenenie hrdá, zároveň pokorná, poctená, dojatá a šťastná. V Nemocnici AGEL Košice-Šaca pracujem už 27 rokov, začala som ako lôžková sestra na rehabilitačnom oddelení, neskôr na popáleninovom oddelení a následne som bola manažérkou v Diagnostickom centre,“ uviedla PhDr. Marianna Mužíková, ktorá pozíciu hlavná sestra Polikliniky zastáva od roku 2012.

REKLAMA

„Práca každej sestry je veľmi náročná a v dnešnej dobe obzvlášť, vyžaduje celú osobnosť, obetu, empatiu, lojálnosť a hlavne tímovú spoluprácu. Nezvládla by som to bez podpory mojej milujúcej rodinky, rodičov, priateľov a mojich zdravotníckych a nezdravotníckych kolegov, s ktorými denne zabezpečujem chod Polikliniky a zdravotnú starostlivosť pre našich pacientov a klientov,“ dodala PhDr. Mužíková.

Zdroj foto: KP SR

Na ocenenú hlavnú sestru Polikliniky je vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca právom hrdé. „Ako sestra-manažérka je obrovským prínosom a neodmysliteľnou súčasťou vedenia Polikliniky USS Nemocnice AGEL Košice Šaca, ktorá svoje pracovné povinnosti vykonáva vysoko profesionálne, zodpovedne, s veľkým nasadením a entuziazmom. S rešpektom rieši každodenné problémy ošetrovateľstva a vytvára svojmu personálu maximálne pracovné podmienky, a preto jej ocenenie Biele srdce na celorepublikovej úrovni právom patrí,“ zhodnotila Mgr. Mária Vinterová, dipl.s., námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť.

„Bolo mi cťou prijať v Prezidentskom paláci zdravotné sestry a pôrodné asistentky, ktoré si dnes (pozn. 13. 5. 2022) preberú ocenenie Biele srdce. Príslušníčky tejto krásnej pomáhajúcej profesie prešli počas uplynulých dvoch rokov pandémie náročnou skúškou. Museli pracovať s mimoriadnym nasadením a neraz riskujúc vlastné zdravie i vlastné životy. Chcem veriť, že to najťažšie majú v tomto smere už za sebou. Zdravotné sestry však stále čakajú na zlepšenie ich pracovných podmienok, predovšetkým finančného ohodnotenia. Chcem im opätovne vyjadriť plnú podporu. Sestry, ktoré nás ošetrujú, vnímame ako súčasť svojej rodiny. Ako blízke osoby, ktoré majú v rukách naše zdravie a v hraničných prípadoch náš osud. Táto profesia je nenahraditeľná a je hodná nášho rešpektu,“ uviedla na svojom profile na sociálnej sieti prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj foto: Archív Agel

tlačová správa

Pridajte komentár