EAST MAG
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Zdroj: Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Každá fotka je jeden príbeh

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, pripravila pre širokú verejnosť výstavu fotografií pod názvom „Pestrou přírodou“, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech.

Michal Krause od mala miluje prírodu a zvieratá. Fotografii sa venuje dlhé roky.  Úspešné podnikanie v oblasti internetu opustil v roku 2015. Láska k prírode a fotografovanie sa prepojili a dnes sa venuje hlavne wildlife fotografii, kvôli ktorej navštívil štyri kontinenty a množstvo biotopov od hôr cez severské pláne, lesy mierneho pásma až po tropické dažďové pralesy.

„Fotenie Wild-life, alebo po našom fotenie divých zvierat, je vlastne poľovačka bez obete“ vysvetlil  Ladislav Viszoczky, fotograf a člen Fotoklubu Pix-XL, rodák z Rožňavy dlhodobo žijúci v Prahe a pokračoval „Rovnako ako poľovník musí aj fotograf mať špecifickú zbraň vybranú na „skolenie“ daného zvieraťa a musí ju 100% ovládať. Musí tiež disponovať adekvátnymi znalosťami o fungovaní prírody, a o chovaní a vlastnostiach zvierat, ktoré chce fotiť. V neposlednom rade je dôležité aj extra obrovská dávka trpezlivosti a niekedy i šťastia. Odmenou fotografa sú „len“ trofeje v podobe nádherných fotografií rozmanitých zvierat v ešte rozmanitejších situáciách. Ja osobne nemám rád keď u fotografiách je dlhý text, ale u tohto žánru, kde je každá fotka jeden príbeh, by som to zaviedol povinne“ dodal Viszoczky.

Český X-Photographer, zakladateľ súťaže Czech Nature Photo Michal Krause, sa vrhol do neistých vôd práce na voľnej nohe. Väčšina jeho aktivít je tak v súčasnosti priamo spojená s fotografovaním divokej prírody. Vyžaduje si to trpezlivosť a prax – ale čakanie na správny okamih často prináša neuveriteľné výsledky.

 Pozývame Vás do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na výstavu fotografií prírody, ktorej autor Michal Krause pochádza z Čiech. Zábery wildlife je možné si pozrieť v rámci výpožičných hodín knižnice do 30. 9. 2022. Vstup je voľný.

tlačová správa

Pridajte komentár