EAST MAG
Zdroj foto: UVP Technicom

Máš nápad? UVP TECHNICOM ti pomôže s jeho realizáciou

Inovatívne projekty a nápady majú opäť skvelú šancu získať podporu pre svoj ďalší rozvoj. 

V poradí už 16. kolo súťaže inovatívnych nápadov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup” vyhlasuje Technická univerzita v Košiciach spoločne s Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM. 

Ak máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, alebo je váš projekt pripravený na rýchly rast a potrebujete na to vhodné podmienky, určite sa prihláste, v UVP Technicom vám radi pomôžu s jeho realizáciou. Zapojte sa do súťaže inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešení. Víťazné projekty získajú priestory zadarmo, expertnú a mentorskú podporu či pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu a hľadaní investorov. 

Jedným zo startupov, ktoré si vyskúšali túto súťaž, je aj Store Predictor, ktorý sa venuje predikčnej analytike. Začal svoju činnosť približne pred rokom, má 4-členný tím a aktuálne už má za sebou aj rokovania s investormi. 

Nenechaj si svoje nápady len pre seba. Chyť svoju príležitosť a zlepšuj svet spolu s nami. Prihlášku do 16. kola súťaže môžeš zasielať do 15. januára 2023. Súťaž sa uskutoční 20. januára 2023 v Univerzitnom vedeckom parku Technicom. 

Viac informácií nájdeš na webe Startup centra. Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné vyplniť registračný formulár.

UVP TECHNICOM

Hlavnou úlohou UVP TECHNICOM je
- stimulácia a riadenie toku znalostí a nových technológií medzi univerzitným prostredím a hospodárskou a spoločenskou praxou
sprostredkovanie komunikácie medzi podnikmi, podnikateľmi a výskumníkmi
- poskytovanie prostredia pre akceleráciu inovatívnych projektov a inkubáciu inovatívnych firiem, prostredia pre zlepšovanie kultúry inovácií, kreativity a kvality,
- uľahčenie zakladania nových podnikov pomocou inkubačných a spin-off mechanizmov a urýchlenie ich rastu
- uľahčenie internacionalizácie pre domáce podniky a spoločnosti.
Univerzitný vedecký park v Košiciach vznikol v roku 2017 ako pracovisko Technickej univerzity v Košiciach. Od roku 2014 organizuje pravidelne dvakrát ročne súťaž inovatívnych nápadov, do ktorej sa môže prihlásiť ktokoľvek s dobrým nápadom, v ktorý verí – študenti, ľudia z praxe, podnikatelia. Výhercovia získajú 6-mesačný pobyt v Startup centre, počas ktorého musia zvládnuť akceleračný vzdelávací program na podporu rozvoja startupu.

Pridajte komentár