EAST MAG
Letisko Košice má v prvom polroku vydarené výsledky
Zdroj foto: Letisko Košice

Letisko Košice za prvý polrok vypravilo takmer štvrť milióna cestujúcich

Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 247 803 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast až o 29 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 13 %. Vyše 207 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií, ktoré letisko ponúka. Ďalších, takmer 39 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch. Zvyšné necelé dve tisícky cestujúcich využili lety všeobecného letectva.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak: „Naše štatistiky za prvých šesť mesiacov tohto roka potvrdzujú trend rastúceho dopytu po cestovaní lietadlom. V priemere sa objem civilnej leteckej prepravy v Európe ešte nedostal nad úroveň roka 2019. Sme preto veľmi vďační za dôveru cestujúcich. V Košiciach evidujeme až o 13 % viac v porovnaní s rokom 2019.“

Zdroj foto: Letisko Košice

V prvej polovici roka bol najsilnejším mesiacom jún so 71 144 vybavenými cestujúcimi. Práve v júni sa naplno rozbehla letná dovolenková sezóna. V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc dostupných desať destinácií v ôsmich krajinách. Ide o destinácie v Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir), na Cypre (Larnaca) a v Taliansku (Lamezia Terme). Novvými destináciami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo sú chorvátsky Brač a egyptské letovisko Marsa Matruh.

Letný letový poriadok 2023 na letisku Košice:

  • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.
  • Austrian Airlines 7x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne).
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (6x týždenne).

tlačová správa

komentár: 1