EAST MAG
Národné divadlo Košice
Foto: shutterstock.com

V Košiciach to žije – prinášame program od 14. do 20. septembra

Chcete sa vybrať za kultúrou, umením či športom? Nech sa páči, naše tipy.

Štvrtok 14. 9.

European Street Food Festival štartuje dnes a potrvá pred kinom Úsmev do nedele. Septembrové vydanie Street Food Corner Košice bude špeciálne, v rámci European Street Food Awards sa bude vyberať najlepší foodtruck. Každý deň sa môžete zastaviť na chutné jedlo od 12:00 do 22:00 hod.

REKLAMA

Dnes sa vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach uskutoční o 17:00 hod. ďalšia beseda z obľúbeného cyklu 1+1. Pozvanie do knižnice prijali Ingrid Schusterová, lekárka, autorka kníh pre dospelých i deti a množstva odborných publikácií z oblasti kardiológie, a bývalý prezident SR, spisovateľ, fotograf, významná osobnosť slovenskej politickej a kultúrnej scény Rudolf Schuster.

Diskusia so šéfredaktorom Aktuality.sk Petrom Bárdym, Arpádom Soltészom, Jakubom Gulíkom a Laurou Kellöovou sa bude konať dnes o 18:30 hod. v Tabačke.  

Oľga Belešová a Roman Pomajbo sa dnes predstavia s Divadlom bez masky o 19:00 hod. v Historickej radnici v rámci predstavenia Zoznamka alebo Prečo ešte nemám svojho Milana? Užijete si zážitkovú šou pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu.

Aj dnes pokračuje Medzinárodný organový festival Ivana Sokola. Podrobný program nájdete u organizátora.

V Tabačke KulturFabrik dnes o 20:00 hod. vystúpi formácia – česko-slovenské kvarteto Škvíry & Spoje.

Piatok 15. 9.

European Street Food Festival si môžete užiť aj dnes a potrvá pred kinom Úsmev do nedele. Septembrové vydanie Street Food Corner Košice bude špeciálne, v rámci European Street Food Awards sa bude vyberať najlepší foodtruck. Každý deň sa môžete zastaviť na chutné jedlo od 12:00 do 22:00 hod.

Sobota 16. 9.

Burza starožitností a kuriozít v Budimíri sa tentoraz v Zámockom parku uskutoční dnes od 8:00 do 12:00.

European Street Food Festival si môžete užiť aj dnes a potrvá pred kinom Úsmev do zajtra, vždy od 12:00 do 22:00 hod.

Nedeľa 17. 9.

Aj dnes pokračuje Medzinárodný organový festival Ivana Sokola. Podrobný program nájdete u organizátora.

European Street Food Festival stihnete poslednýkrát dnes od 12:00 do 22:00 hod.

Pondelok 18. 9.

Divadelné predstavenie Trójanky si nenechajte ujsť dnes o 19:00 hod. v Tabačke KulturFabrik. Ukrajinské herečky, ktoré vystupujú v Trójankách, sa v drvivej väčšine pred začiatkom skúšok nepoznali. Sú z rôznych kútov Ukrajiny, na skúšanie však prišli zo svojich nových domovov: okrem Prahy aj z Plzne, Viedne či Budapešti. Niektoré z nich hrali v repertoárových divadlách, iné sa venovali nezávislej scéne či divadlu pre mládež.

Spoznajte vo filme od Post Bellum skutočné príbehy 20. storočia. Po premietaní o 19:00 v Tabačke KulturFabrik sa bude o nich diskutovať so stand-up komikom Gabrielom Žifčákom, Sandrou Polovkovou a Jurajom Rizmanom z Post Bellum.

Utorok 19. 9.

Pomôžte dobrej veci a príďte darovať krv. Dnes o 8:30 v Kulturparku organizuje Nemocnica AGEL Košice-Šaca mobilný odber krvi.

Dnes a zajtra sa v Kulturparku uskutoční SlovakiaTech FORUM – EXPO 2023. Predstaví revolúciu AI a veľa iného. Opäť sa pod jednou strechou stretnú vedci, vynálezcovia, vývojári, startupisti, predstavitelia technických univerzít, podnikatelia i štátni predstavitelia. Všetci s rovnakým cieľom – predstaviť Slovensku a svetu čo najviac technologických inovácií. Celý program nájdete tu.

V Historickej radnici vás dnes od 19:00 čaká jedinečná divadelná komédia Dokonalé dieťa plná mimoriadne trefných skečov o súčasnom rodičovstve a výchove detí v réžii Jána Luterána, s hudbou Martina Geišberga, v podaní vynikajúceho hereckého obsadenia: herečka a stand-up komička Lujza Garajová Schrameková, členovia umeleckého súboru SKD Martin Alena Pajtinková a Daniel Žulčák, herec DJP Trnava Michal Jánoš.

V Collosseum klube dnes od 19:00 vystúpia kapely MARA (melodic death – švédsko), AFTER EARTH (melodic death – ´védsko).

Streda 20. 9.

Dnes je druhý a záverečný deň, keď sa v Kulturparku uskutoční SlovakiaTech FORUM – EXPO 2023.

 

Pridajte komentár