EAST MAG
oslava 70. výročia CVČ
Foto: archív Mesta Košice

Centrum voľného času oslávilo 70-ku

Centrum voľného času Košice oslávilo tohtoročné 70. výročie svojho založenia galavečerom v Dome umenia. Počas neho sa 20. novembra predstavili nadané deti a mládež pestrým tanečným, divadelným a hudobným programom.

Vedenie mesta Košice sa zároveň poďakovalo riaditeľke CVČ Denise Drimákovej za obetavú prácu a do ďalších rokov jej zaprialo veľa úspechov, kreatívnych nápadov a elánu pri ich realizácii. Informovalo o tom Mesto Košice na svojom FB profile.

REKLAMA
Foto: archív Mesta Košice

Množstvo sprievodných akcií

Súčasťou tohtoročných osláv je aj pokus o zapísanie rekordu.

Oslavy prebiehajú sprievodnými akciami počas celého školského roka. V septembri to bolo stretnutie astronómov a bývalých členov klubu Pallas pri príležitosti známeho úkazu Modrý mesiac. Palacinkovú párty s neuveriteľnými 270 napečenými palacinkami si užilo 70 vyžrebovaných detí v októbri. Začiatkom jesenných prázdnin sa konal tradičný šachový turnaj Zlatý palcát v slávnostnom šate. Galavečer pripravili “cévečkári” na spomínaného 20. novembra. Oslavy budú pokračovať “sladkou sedemdesiatkou”, pokusom do zápisu rekordov v počte maľujúcich detí na chodník Hlavnej ulice či “behom za stromy”.

Centrum voľného času je miestom, kde sa vytvára priestor na rozvíjanie talentov, schopností a osobností. Miestom, kde sa podporuje kreativita, spolupráca, tolerancia a rešpekt. Miestom, kde sa vytvárajú priateľstvá, spomienky a zážitky.

Foto v galérii: archív Mesta Košice.

Pridajte komentár