fbpx
EAST MAG
Mikuláš - Košická detská železnica
Foto: archív Košickej detskej železnice

Najkrajší mikulášsky expres v Košiciach je pripravený

Nezabudnuteľný zážitok, ktorý nesmie uniknúť žiadnemu milovníkovi Vianoc, detskej železnice a pravej zimnej atmosféry! Najkrajší Mikulášsky expres na Košickej detskej historickej železnici sa vracia a prináša so sebou čaro adventu a Vianoc. Tešiť sa môžete už 2. a 3. decembra na program plný zábavy, tanca a zimných radovánok. Štart je zo stanice Čermeľ o 9:00 a 11:00 hod.

Pozor, lístky si je nevyhnutné zakúpiť vopred priamo tu. A čo si organizátori, teda Mikuláš pre deti na tento rok pripravil? Čaká ich jazda osobne so svätým Mikulášom, anjelom a čertom vykurovanými i otvorenými historickými vozňami, diskotéka pod holým nebom, vozenie na poníkovi, ale i teplý čajík a rodičov punč na zahriatie na cyklodrezinách. Možno bude aj sneh a mikulášske balíčky s prekvapením.

Foto: archív Košickej detskej železnice

Podujatie sa koná za každého počasia, bez „mokrej“ verzie. Jazda jedným smerom trvá približne 20 minút a k dispozícii budú aj deky v obmedzenom množstve. Odporúčaný príchod na nástupnú stanicu Čermeľ je minimálne 20 minút pred odchodom vlaku. Preprava detských kočiarov nie je z kapacitných dôvodov v tento deň možná. Pri veľmi malých deťoch organizátori odporúčajú použiť nosiče.

Veríme, že vám naše odporúčania pomôžu, aby ste si mikulášsky program a jazdu mohli užiť naplno. Sme presvedčení, že jazda v zimnom období má svoje neopakovateľné čaro a prinesie vám a vašim deťom plno nových zážitkov,” tešia sa organizátori.

Foto: archív Košickej detskej železnice

Pokiaľ chcete ísť ďalej ako do Čermeľa, na 9. decembra bude pripravený aj Vychodňarsky mikulášsky expres z Košíc, Prešova a Kapušan pri Prešove. Budete môcť navštíviť uja výpravcu a nebude chýbať ani rozdávanie mikulášskych balíčkov. Možnosťou je spojiť výlet s návštevou prešovských vianočných trhov. Podrobné informácie nájdete tu.

Pridajte komentár