EAST MAG
surikaty
Foto: pixabay.com

Najväčší záujem o adopciu v zoo je o surikaty a kengury

V Zoologickej záhrade Košice sa v týchto dňoch zišli adoptívni rodičia, milovníci zvierat a jej priatelia.  Od začiatku roka ZOO zaznamenala 90 adopcií v celkovej výške 11-tisíc eur.  V počte i finančnom vyjadrení sú tieto výsledky najlepšie za posledné tri roky.

Vlani to bolo 79 adopcií, ktoré sa premietli do necelých 10-tisíc eur. Prostriedky získané z adopcií zoologická záhrada využíva predovšetkým na náklady spojené s výživou zvierat a predstavujú asi 10 percent celkových ročných výdavkov na krmivá. Priaznivci zoo  podporujú  chov zvierat aj cestou darovacích zmlúv. Ide o väčšie finančné čiastky od firiem či neziskových organizácií. Tie od začiatku roka vylepšili finančnú bilanciu zoo o necelých 9-tisíc eur.   

REKLAMA

Najdrahšie zviera na adopciu je lev

Istou formou pomoci zoologickej záhrade sú aj Dni dobrovoľníkov, ktorí prispievajú prácou, ale aj materiálne. Už tradične sú to oceliari z USSK, ale aj pracovníci z firiem IT. Dohromady v tomto roku odpracovali necelých 400 hodín.  

“ZOO je vďačná za každý finančný príspevok. Väčšina záujemcov o adopciu prichádza do ZOO s cieľom podporiť chov zvieratka spontánne, ale sú aj záujemcovia, ktorí využívajú adopciu ako darček pri rôznych príležitostiach. Najlacnejšie – za 10 eur, si môžu adoptovať klauna očkatého. Najdrahšie zviera je za 1 400 eur a je to lev. Medzi najobľúbenejšie zvieratá  patria surikaty, kengury, belaňa tundrová ale aj korytnačky. Svojho adoptívneho rodiča našiel prvý raz sup bielohlavý,” informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu zoo Eva Malešová.

Medzi adoptívnymi rodičmi sú často rodiny s deťmi, žiaci škôl, podnikatelia, ale ojedinele prispievajú aj mestské časti či poslanci samospráv.

Pridajte komentár