EAST MAG
Barbara Haščáková
Foto: Facebook B. Haščákovej

Speváčka s nezameniteľným hlasom Barbara Haščáková náhle zomrela

Známa speváčka Barbara Haščáková zomrela na náhlu cievnu príhodu vo veku 43 rokov. Informoval o tom jej brat Andrej a smutná správa sa obrovskou rýchlosťou šíri všetkými médiami. Speváčka mala mať podobné zdravotné problémy aj pred dvoma rokmi, no v tom čase sa z toho našťastie dostala. Žiaľ, skonala 22. novembra 2023 v nemocnici Memorial Hospital v meste Sarasota na Floride v USA. Rodina o tom dala vedieť až s odstupom času.

“V nasledujúcich týždňoch budú jej telesné pozostatky prenesené v urne na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košiciach,” uviedol Haščák.

Barbara patrila k výrazným hlasom slovenskej populárnej scény 90. rokov minulého storočia. Narodila sa v decembri 1979 v Košiciach a spievala odmalička.

Foto: Facebook /McErik & Barbara

Najskôr pôsobila v skupine Maduar, kde vytvorila hity ako „Anjel“„I feel good“ a „Do it“ .Neskôr bola súčasťou zoskupenia MC Erik & Barbara a napokon prešla na sólovú dráhu. V roku 1998 získala ocenenie Slávik a o rok neskôr aj cenu Grand Prix v Poľsku.

V USA žila od roku 2000. Na Slovensku jej vyšlo niekoľko albumov, v USA pridala ďalšie dva –  Secrets of Happiness a Christmas album.

Jej otcom bol akademický maliar Jozef Haščák, ktorý náhle skonal pred 11-imi rokmi. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pridajte komentár