fbpx
EAST MAG
Farba roka 2024
Foto: shutterstock.com

Poznáme farbu roka 2024! Bude ňou jemná broskyňová

Inštitút Pantone, ktorý každoročne v decembri ohlasuje farbu nasledujúceho roka, tentoraz vyhlásil za naj jemnú broskyňovú, konkrétne odtieň Peach Fuzz. Skvelé je, že pristane blondínkam, brunetkám i ryšavkám, čiže vlastne každému.

Táto lichotivá farba pôsobí maximálne relaxačne a jej pastelovosť je upokojujúca. Podľa odborníkov z Pantone odráža našu túžbu starať sa o seba a iných.

„Pri hľadaní odtieňa, ktorý odráža našu vrodenú túžbu po blízkosti a spojení, sme zvolili farbu vyžarujúcu teplo a modernú eleganciu. Odtieň, ktorý rezonuje so súcitom, ponúka hmatové objatie a bez námahy spája mladosť s nadčasovosťou,“ povedala Leatrice Eiseman, Executive Director, Pantone Color Institute™.

Foto: shutterstock.com

Farbou roka sa v najbližších mesiacoch budú inšpirovať nielen módni návrhári, ale i dizajnéri. Objaví sa aj tam, kde na to ani nepomyslíte.

Ak vychádzame zo symboliky farieb, jemná broskyňová je farbou optimizmu a pozitivity. Podporuje trpezlivosť a vyvoláva pocit šťastia. Obľubujú ju srdeční a zvedaví ľudia. Jemne stimuluje, rozpúšťa emocionálne blokády a udržuje v prúde životnú energiu.

Pridajte komentár