EAST MAG
banner Košice
Foto-koláž: Lenka Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 21. do 27. decembra

Chcete sa v sviatočnom období vybrať za kultúrou, umením či športom? Nech sa páči, naše tipy.

ŠTVRTOK 21. decembra

Projekt Cudzozemec v knižnici ponúka ďalšiu sériu stretnutí s cudzincom žijúcim v meste Košice. Decembrovým hosťom bude dnes o 17:00 hod. v LitParku Daniel Fernández Cantalapiedra zo Španielska, učiteľ španielčiny, ktorý na Slovensko prišiel v roku 2014. Popri pedagogickej činnosti sa snaží presadiť ako osobný tréner a odborník na výživu.

Kino Úsmev a kníhkupectvo Artforum Košice Vás pozývajú na čítanie divadelnej režisérky, herečky a autorky Jany Wernerovej a premietanie filmu vybraného autorkou v rámci cyklu Literatúra a film. Urobte si pekný večer dnes o 18:00 hod. v Kine Úsmev.

PIATOK 22. decembra

Užite si predvianočný koncert v krásnych priestoroch GuitarCafe Košice v spoločnosti Shamrock Redheads – dnes o 19:00 hod.

Slobodná Európa pokračuje v špeciálnom turné k albumu Trojka (2003). Od jeho vydania ubehlo tento rok presne 20 rokov a tak si zaslúži špeciálnu pozornosť. Koncert si môžete užiť dnes o 19:30 hod. v Collosseum klube.

Tradičný, nezabudnuteľný a veľkolepý Adventný galakoncert opery Národného divadla Košice plný nádhernej atmosféry a nezabudnuteľných melódii a svetových hitov v podaní našich operných umelcov je pre vás pripravený v národnom divadle Košice na dnešok od 19:00 hod.

SOBOTA 23. decembra

SteelpPark – park vedy pripravil pre deti ešte jednu vianočnú lekciu programovania LEGO robotov, na ktorej si môžu vytvoriť, naprogramovať a otestovať svojho robota. Uskutoční sa dnes o 14:00 hod. v SteelParku. Aby toho nebolo málo o 15:30 hod. je na programe workshop Čarovné zimné experimenty. Návštevníci vniknú do tajov kryštalizácie, vyrobia si horúci a šumiaci ľad, strieborný stromček a strieborné sklo. Priestor bude ešte aj na výrobu vianočných ozdôb, snežných gulí… Kapacita je obmedzená, preto si nezabudnite kúpou vstupenky rezervovať miesto. Viac informácii tu

UTOROK 26. decembra

Kino Úsmev a Tabačka vás pozývajú na druhú spoločnú štefanskú párty, ktorá sa prepojením dvoch legendárnych košických kultúrnych centier stáva malým festivalom. Čo by to bolo za štefanskú párty bez najobľúbenejšieho Pištu – FVLCRVMa? Jeho energické vystúpenie doplní Pražský filmový orchester, Sluchaj tu stand-up comedy a legendy z Chiki liki tu-a. Štart je v kine Úsmev o 18:00 hod.

STREDA 27. decembra

Popoluška – muzikál na ľade je veľkovýpravné predstavenie pre celú rodinu. V hereckých a speváckych úlohách vystupujú: Pepa Vojtek, Dana Morávková, Václav Kopta, Hanka Křížková, Tomáš Savka, Hana Buštíková, Vlastimil Harapes a ďalší. Hlasy Popoluške a Princovi prepožičali Lucie Bíla a Ondřej Ruml. Účinkuje medzinárodný krasokorčuliarsky tím športovcov zo siedmich krajín sveta, sólisti popredných európskych krasokorčuliarskych show. Užite si predstavenie plné kúziel, rozprávkovej fantázie a nádhernej hudby, dnes o 18:00 hod. v Steel Aréne.

Zdroj: archív organizátora

Strhujúca vianočná piano show v podaní Jozefa Hollého je v Dome umenia pripravená na dnes od 19:00 hod.

Pridajte komentár