EAST MAG
koláž Košice
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 1. do 7. februára

Chcete sa vybrať za kultúrou, umením či športom? Nech sa páči, naše tipy.

ŠTVRTOK 1. februára

Opäť sú tu obľúbené Potulky. Tentoraz na pútavú tému Podzemie a nadzemie kláštora a kostola sestier dominikánok. Užiť si ich môžete od dnešného dňa až do nedele. Objavte najmenej známy kostol v Košiciach, ktorý bol za 1. československej republiky najmodernejším v Československu. Zistite, ako si žijú dominikánky a čomu sa venujú, navštívte podzemnú chodbu i jedáleň a kaplnku kláštora dominikánok. Nakuknite aj do verejnosti inak neprístupného kláštora. Zraz je na rohu Moyzesovej a Zbrojničnej ulice. Presný rozpis termínov nájdete tu.

REKLAMA

Milovníkov vážnej hudby pozýva Štátna filharmónia Košice na koncert Majstri klasicizmu do Domu umenia dnes o 19:00 hod. Diriguje Jaroslav Kyzlink, trúbka – Jiří Houdek. Čaká vás nasledujúci program: Ludwig van Beethoven: Egmont, predohra, op. 84 (9‘)
Johann Nepomuk Hummel: Koncert pre trúbku a orchester Es dur (19‘),
Wolfgang Amadeus Mozart: Symfónia D dur “Pražská”, K.504 (30‘).

PIATOK 2. februára

Cesta okolo sveta pre deti je názov zaujímavej aktivity pre deti. V priestoroch Chefparade si pod vedením kuchárky môžu dnes od 16:00 hod. pripraviť v rámci kurzu varenia chutné jedlá, konkrétne guacamole, jarnú zeleninovú polievku s haluštičkami, singapurské rezance a americký carrot cake. Kurz je vhodný pre deti od 8 do 15 rokov.

SOBOTA 3. februára

Zabavte sa a prispejte na dobrú vec. 23. ročník Benefičného plesu Detskej onkológie sa koná dnes od 19:00 hod. v GES Klube. Môžete sa tešiť napríklad na Jose Garcia Dance Company, Peter Bič Projekt a iných. Moderuje Aneta Parišková.

NEDEĽA 4. februára

Divadelné predstavenie pre deti Zlatá rybka v podaní Divadla Clipperton stihnete s detičkami dnes o 16:00 hod. v DKC Veritas.

Foto: archív organizátora

STREDA 7. februára

K druhému výročiu vypuknutia konfliktu na Ukrajine pripravila Spišská katolícka charita v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia výstavu fotografií dokumentujúcich ľudské osudy a charitatívnu pomoc v rôznych častiach Ukrajiny s názvom Chlieb a mier. Vernisáž stihnete dnes o 17:00 hod. a bude spojená s premietaním krátkeho filmu a besedou s koordinátorom pomoci a fotografom Antonom Fričom i ďalšími hosťami.

Pridajte komentár