EAST MAG
manželia, ktorí sú spolu rekordne dlho
Foto: FB Mesta Košice

Pán Štefan a pani Viola z Košíc sú spolu už 62 rokov

Na Slovensku sa od pondelka 12. februára do nedele 18. februára koná Národný týždeň manželstva. Mesto Košice pri tejto príležitosti hľadá najdlhšie zosobášený manželský pár, a to napríklad aj v zariadeniach pre seniorov mesta Košice. Pán Štefan (87) a pani Viola (87) Grobarčíkovci sú spolu už 62 rokov, tvrdia však, že recept na dlhoveké manželstvo neexistuje.

Manželia pôvodom z Oravy sú už rok v zariadení opatrovateľskej služby (ZOS) v bytovke na Južnej triede 23 v Košiciach. Najdlhšie zosobášenému páru v rámci košických stredísk sociálnych služieb bol na sviatok zaľúbených (14. 2.) zagratulovať aj námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda. Informovalo o tom Mesto Košice na svojich sociálnych sieťach.

REKLAMA
Foto: FB Mesta Košice

Mesto Košice celkovo eviduje 5 zosobášených párov vo svojich zariadeniach. Láska však kvitne v každom veku. Dôkazom je, že jeden z párov sa spoznal práve v dome seniorov, kde aj uzavrel manželstvo.

Mesto Košice je vlastníkom 679 bytov pre dôchodcov, z toho 603 tvoria jednoizbové a 76 dvojizbové (určené výhradne manželským párom a dvojiciam). Nachádzajú sa južne od centra mesta na uliciach Južná trieda, Mlynárska, Vojvodská, Šoltésovej, Zborovská a na ulici Milosrdenstva. K dispozícii sú aj ďalšie mestské zariadenia pre seniorov. Detailnejšie informácie nájdete v brožúre s názvom Strieborný vek.

Mesto Košice navyše minulý rok uviedlo do prevádzky nové Centrum komunitných sociálnych služieb v Krásnej. Jeho klientom poskytuje príjemný pocit domova už rok. V súčasnosti ide o jeden z najambicióznejších a najmodernejších projektov v oblasti sociálnej starostlivosti na Slovensku. K dispozícii je zariadenie pre seniorov, zariadenie opatrovateľskej služby a taktiež aj denný stacionár. Súčasťou centra je aj útulok pre rodiny s deťmi.

komentár: 1