EAST MAG
Košice koláž
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 16. do 21. februára

Pripravili sme pre vás výber najzaujímavejších kultúrnych podujatí, ktoré sa v najbližších dňoch konajú v metropole východu.

PIATOK 16. februára

Smejko a Tanculienka, ale aj Huncúlik, sa v novom predstavení Zaber a makaj! rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie. A tak sa všetci traja dohodnú, že začnú poctivo cvičiť. Všetci traja… teda okrem Smejka. Deťom sa dnes predstavia v Historickej radnici o 17:00 hod.

REKLAMA

Hviezdny tenor José Carreras označovaný za „najmilšieho človeka operného sveta“ sa vracia po 13-tich rokoch do Košíc, kde vystúpi v sprievode Orchestra opery ND Košice a sólistky opery Michaely Várady. Ambasádorom koncertu je známy spevák a herec Filip Tůma. Výnimočný koncert si môžete užiť už dnes od 20:00 hod. v Steel Aréne.

Zdroj: archív organizátora

SOBOTA 17. februára

PACI PAC sa dnes v rámci jarného turné predstavia deťom v Historickej radnici. O 17:00 hod.Môžete sa tešiť na premiéru úplne nového rodinného predstavenia, plného farebných kostýmov a veselých postavičiek z obľúbených pesničiek. Tentokrát príde dokonca aj obrovský slon! Nebude však chýbať ani vtipný pán Trampolíni, popletený vodník Ferko, šikovný pán Traktorista, spachtoš medvedík, nezbedný psík, či Superhrdina, ktorý zachráni PACI pred Kazispevom. 

Zdroj: archív organizátora

Slovenské metalové hviezdy Catastrofy a Čad to dnes roztočia v Collosseum klube od 18:30 hod. v rámci najnovšieho turné „Besnenie Zbojníkov v tvojom meste tour 2024“. Fanúšikovia sa môžu tešiť na zbojníkov, rôzne súťaže, ale v prvom rade večer plný kvalitnej metalovej hudby.

NEDEĽA 18. februára

Interaktívna klauniáda FUJ! SMRADĽAVKY! s pesničkami pre deti a dospelých od 3 rokov, o tom, že naše obľúbené oblečenie musíme občas oprať, ideálne často, je pre najmenších pripravená v podaní divadla Trubadúri v DKC Veritas už dnes o 16:00 hod.

Benefičný koncert USMEJ SA NA MŇA sa uskutoční dnes o 17:00 hod. v Historickej radnici. Na koncerte sa bude oslavovať aj 20. výročie vzniku OZ Usmej sa na mňa. Svojimi hudobnými vystúpeniami vás pobavia Lukáš Adamec, dievčenská kapela Girls from the Moon, husľové kvarteto Fusion Bows Quartet s výnimočným huslistom Samuelom Salzerom a ďalší výnimoční nevidiaci hudobníci Vera Karas, Peter Tomi a Marco Oros. Okrem nich predvedú svoj talent aj výnimočné deti. Po koncerte bude aj autogramiáda autorov Výnimočnej kuchárky.

Bavme še, bavme je názov folklórneho programu, ktorým sa dnes od 17:00 hod. v priestoroch Národného divadla Košice predstaví Súkromná základná umelecká škola Vlada Urbana. Tešiť sa môžete na kolektívy Jazierko, Železiarik a Želiezko.

Utorok 20. februára

Na Slovensko zavíta národný indický súbor Asian Punjabi Folk Dance Club, ktorý predstaví tance ako Bhangra, Folk, Jhumar, Jindua, Giddha, Malwai Giddha, Folk songs, Harvesting Dance “Kirti Di Kuli”, Jawabi Chaallan, Luddi, Summi a iné. Tanečný súbor vystupoval pod taktovkou pána Ashwani Kumar Sharma po celom svete, okrem iného na Novom Zélande, Austrálii, Turecku, Ománe alebo Spojených Arabských Emirátoch. Podujatie sa koná pod záštitou Indického veľvyslanectva na Slovensku a je otvorené širokej verejnosti. Účasť na podujatí je bezplatná. Stihnete ho dnes o 18:00 hod. v priestoroch Východoslovenskej galérie.

komentár: 1