fbpx
EAST MAG
Mini Stepper
Zdroj obrázku: Audrey / stock.adobe.com

Steppery – ako vybrať najlepší model na domáce cvičenie?

Steppery sú fitness stroje, ktoré simulujú chôdzu do schodov, akurát sú šetrnejšie k vašim kĺbom. Dokážete na nich schudnúť a zredukovať tukové zásoby, zbaviť sa celulitídy, zlepšiť si kondíciu a vytrvalosť, vyformovať postavu a spravíte aj niečo pre svoje srdce. Aj kvôli tomu sú veľmi populárne. Viete, ako si domov vybrať správny model?

Rozhodnite sa pre typ steppera, ktorý vám bude najviac vyhovovať

V závislosti od finančných a priestorových možností, ale aj toho, aký cieľ chcete na stepperi dosiahnuť, si vyberte niektorý zo základných typov stepperov. Existujú tri druhy stepperov, medzi ktorými sa môžete rozhodovať:

  1. mini stepper – mini stepper je ideálne riešenie do malých bytov, pretože vďaka kompaktným rozmerom sú skladné a nezaberajú veľa miesta. Navyše si ich môžete zaobstarať za nízku cenu. Precvičíte na nich predovšetkým zadok a stehná, plus ak je mini stepper vybavený aj expandérmi, zapojíte aj hornú časť tela. Mini stepper je vhodný pre rekreačných používateľov a začiatočníkov, ktorí hľadajú jednoduché zariadenie. Neumožňuje totiž pokročilé nastavenia záťaže a jeho nosnosť býva spravidla nižšia, okolo 100 kg.
  • twist stepper – twist steppery vychádzajú z mini stepperov, no pedále umožňujú pohyb aj šikmým smerom. Keďže na twist stepperi krútite bokmi, zapájate pri cvičení viacero svalov, čo si pochvaľujú najmä ženy, ktoré si chcú vyformovať problémové partie. Vďaka expandérom na twist stepperi takisto precvičíte v podstate celé telo.
  • Stepper s madlami – stojanový stepper s držadlami je najpokročilejší typ steppera, ktorý sa vyznačuje robustnejším spracovaním a teda aj vyššou nosnosťou, býva tiež vybavený počítačom a umožňuje pokročilé nastavenie záťaže pri tréningu. Začiatočníci vďaka madlám na stepperi ľahšie udržia rovnováhu, no zároveň si zjednodušujú tréning. Ak si chcete dopriať čo najefektívnejšie cvičenie, nepridŕžajte sa rukovätí. Nevýhodou stojanového steppera je to, že zaberá viac miesta a aj cena je oproti mini stepperom vyššia.

Rôzne druhy stepperov za super ceny kúpite tu: https://hop-sport.sk/steppery/

Všímajte si tieto funkcie a vlastnosti

Aby vám stepper čo najdlhšie spoľahlivo slúžil a cvičenie na ňom bolo bezpečné, nemali by ste prekračovať maximálnu nosnosť stroja udávanú výrobcom. Ideálne je, ak si necháte k udávanej nosnosti aj nejakú rezervu.

Ak chcete stroj často presúvať, všímajte si aj celkovú hmotnosť steppera. Mini steppery bývajú ľahké, vážia približne okolo 10 kg, no stojanové steppery, najmä tie robustnejšie, môžu vážiť aj niekoľko desiatok kilogramov, profesionálne elektromagnetické steppery môžu vážiť dokonca aj 100 kg, takže časté presúvanie by bolo veľmi komplikované.

Pri tréningu vás bude zaujímať aj možnosť nastavenia záťaže a tiež dĺžka kroku. Čím je stroj robustnejší, tým intenzívnejší tréning si na ňom môžete dopriať. Zaujímať by vás mala aj kvalita spracovania, použité materiály, aby bol stepper odolný a vydržal záťaž.

Ak je model, ktorý ste si vyhliadli, vybavený počítačom, umožní vám sledovať si pri cvičení tepovú frekvenciu, čas cvičenia, počet krokov, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť atď.

Čím máte vyššie nároky na stepper, tým dôležitejšie pre vás môže byť aj príslušenstvo ako transportné kolieska, gumové expandéry, držiak na fľašu s vodou a podobne.

Prečítajte si recenzie používateľov

Pri výbere steppera do domácnosti sa môžete inšpirovať aj recenziami používateľov a najpredávanejšími modelmi.

Veľmi populárny je twist stepper Hop Sport HS-045S Slim, pretože za nízku cenu získate veľmi dobre a kvalitne spracovaný stroj s doplnkami, aké v podobnej cenovej hladine u konkurenčných značiek vo výbave nenájdete, ako sú gumové expandéry na posilnenie ramien, hrudníka a chrbta, ale tiež tréningový počítač, protišmykové pedále a možnosť nastaviť si záťaž. Tento model má aj slušnú nosnosť, až 120 kg. Vybrať si môžete z viacerých farieb a používatelia si chvália jeho skladnosť, jednoduchú montáž a vhodnosť najmä pre začiatočníkov, ale ponúknuť má čo aj pokročilým.

Pridajte komentár