EAST MAG
šaty
Zdroj obrázku: triocean / stock.adobe.com

Ako si ušiť jednoduché šaty z viskózy?

Už ste premýšľali nad tým, aké by bolo skvelé, keby si viete sama ušiť šaty? Nie je to vôbec také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. V dnešnom článku vám poradíme, ako si ušiť svoje prvé jednoduché šaty. Nebudete toho veľa potrebovať. Stačiť vám bude základ.

Chcete si ušiť jednoduché šaty? Aj keď patríte k začiatočníkom, šaty ušiť zvládnete. Neviete, akú látku použiť? Odporúčame vám vybrať si materiál viskózu.

Prečo si vybrať viskózový materiál?

Viskóza patrí medzi mäkký materiál, s ktorým sa dobre a ľahko pracuje. Vedeli ste, že ide o tretí najpoužívanejší materiál na svete? Vybrať si ju môžete aj preto, lebo je jednoduchá na čistenie, stačí vyprať a ožehliť.

Čo budete potrebovať?

 • látku,
 • šijací stroj,
 • nite,
 • ihly,
 • nožnice,
 • špendlíky,
 • kriedu.

Koľko látky budete potrebovať?

To záleží od vašej konfekčnej veľkosti. Pre ešte lepší odhad si merajte rozmery hrude, pásu a bokov. Vedieť by ste mali aj vašu výšku. Poradiť si môžete nechať aj priamo v predajni Bubulakovo.

Ako postupovať?

 1. Ideme šiť jednoduché dlhé šaty, ktoré „nebudú“ mať tvar. Najskôr si preto odmerajte vzdialenosť od vašich pliec po zem. Nezabudnite pridať pár centimetrov navyše kvôli švom.
 2. Látku by ste mali dostať preloženú na polovicu, nechajte ju tak a v preloženom mieste ju rozstrihnite.
 3. Na látku nakreslite jednoduchý motív šiat. Ten si môžete vyhľadať na internete.
 4. Podľa nakresleného vzoru látku vystrihnite. Mali by vám zostať dve identické časti. Na jednej časti môžete spraviť o niečo väčší výstrih.
 5. Teraz už len zošite obe časti a šaty sú hotové. Ak si trúfate na niečo mierne zložitejšie, na zadnú stranu šiat môžete všiť kvalitný zips.

Tip: Ak chcete, aby šaty mali aspoň nejaký tvar, môžete ich nosiť s opaskom, postačí vám však aj hrubšia guma.

Ak idete šiť svoje prvé šaty, prajeme vám veľa šťastia!

Pridajte komentár