EAST MAG
Dni mesta Prešov
Foto: archív PKO

Dni mesta Prešov budú plné hviezd

Prípravy na najväčší mestský festival plný hviezd slovenskej a českej hudobnej scény vrcholia. V termíne od 20. do 23. júna 2024 čaká na všetkých návštevníkov a obyvateľov mesta veľkolepý program  plný skvelých koncertov, tanečných vystúpení a zábavných sprievodných aktivít pre malých i veľkých. Hlavným dejiskom bude už tradične pešia zóna.

Dni mesta Prešov 2024 prinesú na Hlavnú ulicu pravú festivalovú atmosféru plnú zážitkov a zábavy. Pripravený program je zostavený z hudobných a tanečných hviezd zo Slovenska aj z Českej republiky, ktorý osloví všetky vekové kategórie. Vidieť a najmä počuť budete rodáčku Katarínu Knechtovú, víťazku Česko Slovenskej SuperStar Terezu Maškovú, kapelu Le Payaco a mnohých iných. Najmenších poteší Fíha Tralala s novým programom. Chýbať nebude ani Kúzelník Gabi či trojnásobné majsterky sveta – Mažoretky Diridonky.

REKLAMA

Návštevníci sa môžu tešiť aj na gastro zážitky v podobe osviežujúcich nápojov a chutného jedla či bohatú tombolu.

Zdroj: archív PKO

Organizátori chystajú aj novinky

Program sa bude konať aj v partnerských inštitúciách, ktoré ponúknu aktivity a podujatia pre širokú verejnosť. Tešiť sa môžete na aktivity v Krajskej galérii v Prešove, Krajskom múzeu v Prešove a kluboch Christiania a Wave.

“Tento rok vyskúšame pilotnú verziu podujatia, ktoré bude používať len zálohovateľné poháre, ktoré zabezpečuje partner podujatia. Okrem ekológie tak vznikne aj praktický darček. V rámci dní mesta pre návštevníkov pripravujeme netradičné sedenie v gastrozóne. V určitých časoch sa po uzatvorení pešej zóny pre autobusy a dopravné prostriedky vytvorí sedenie priamo na ceste, ktoré prinesie netradičnú atmosféru a zážitok všetkým, ktorí zavítajú na toto podujatie,” naznačil manažér kultúry z PKO Daniel Koháni.

Zdroj: archív PKO

„Dramaturgia tohto roku je pripravená tak, aby si každý v programe našiel to svoje. Cieľom bolo vytvoriť pestrý, kvalitný a multižánrový festival. Každý deň bude zameraný na inú cieľovú kategóriu. Historické centrum premeníme na festivalové mestečko plné hudby, tanca, vôní, jedál a atmosféry. Sme radi, že sa k tejto vízii rozhodli pripojiť aj prešovské kultúrne organizácie a kluby, ktoré budú dopĺňať program na pódiu tak, aby si každý mohol vybrať to pravé pre seba.“

Pridajte komentár