EAST MAG
Košice koláž
Foto-koláž: L. Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 11. do 17. apríla

Tentoraz sa môžu tešiť najmä milovníci skvelých koncertov, no niečo si predsa len nájdu i priaznivci tanca či literatúry.

ŠTVRTOK 11. apríla

Poetický večer: Maďarsko je názov nového literárneho podujatia v Múzeu Vojtecha Löfflera. Vypočujte si maďarskú poéziu v origináloch i slovenských prekladoch za sprievodu svetovej hudby. Začiatok je dnes o 17:00 hod. a vstupné dobrovoľné.

REKLAMA

Návštevníci štvrtkového programu v Dome umenia sa stanú svedkami slovenskej premiéry Klavírneho koncertu z pera skladateľa židovského pôvodu Viktora Ullmanna. Uvedie ho sólista európskeho formátu Jan Bartoš. Pod taktovkou špičkového srbského dirigenta Aleksandara Markovića zaznejú i diela Beethovena, Pendereckeho a Straussa. Koncert s názvom Sloboda a útlak – smrť a vykúpenie je venovaný 80. výročiu deportácie židovských obyvateľov z Košíc a pamiatke zavraždených obetí. Hudobný pohľad do smutných dejín sa začne o 19:00. Filharmónia však návštevníkov pozýva aj na nový formát vo svojom portfóliu – tematickú diskusiu – už o 17:30.

PIATOK 12. apríla

Kapela THE BACKWARDS prichádza s aktuálnym programom THE BEATLES ´66 TOUR, ktorý mapuje posledné obdobie koncertovania The Beatles. Môžete sa tešiť na pôsobivý výlet do hudobnej histórie, na nové skladby v repertoári The Backwards, aj na novú kostýmovú a svetelnú výpravu. Koncert začína dnes o 19:00 hod. v GES Clube.

Skupiny Horkýže Slíže a INEKAFE vyrazili prvýkrát v histórii na spoločné turné! Dve najúspešnejšie slovenské kapely vo svojich žánroch zavítajú do štyroch slovenských miest. V Košiciach to roztočia už dnes od 18:30 hod. v Multi hale na Alejovej 2. V rámci SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024 si fanúšikovia užijú dva plnohodnotné programy s množstvom hitov a celkovo vyše trojhodinový rockový nášup. Predskokanom na turné bude skupina Zoči Voči.

Zdroj: archív orgaizátora

SOBOTA 13. apríla

Ťažko si predstaviť slovenskú hudobnú scénu bez dvoch legendárnych kapiel SLOBODNÁ EURÓPA a Bez Ladu a Skladu. Zvukovo síce kráčajú odlišnými smermi, ale niečo ich spája. Obe začínali v undergrounde, a napriek tomu, že od 80. rokov už uplynulo more času, nikdy sa nespreneverili svojim ideálom. Košičanom sa predstavia dnes o 19:00 hod. v Colloseum klube.

NEDEĽA 14. apríla

Dnešok bude v Kulturparku patriť Lerni festivalu na tému Vesmír. Od 10:00 do 17:00 hod. sa môžu kreatívne deti vyšantiť a užiť si viacero aktivít a atrakcií – napríklad môžu hľadať mimozemšťanov, postaviť magnetickú vesmírnu stanicu Colormag, vytvoriť ufónov, otestovať svoje vesmírne znalosti, ale aj užiť si mobilné planetárium, kúzelnícku balónovú šou  Kúzelníka Gabiho a podobne.

Hoja, Hoja, Apríl tour! Je názov turné kapely Čechomor, ktoré si na Slovensku pripravili po neuveriteľných 5 rokoch. Tešiť sa môžete na obľúbené vypaľovačky i novšie pesničky. Koncert sa koná dnes o 18:00 hod. v Dome umenia.

UTOROK 16. apríla

Slovenské divadlo tanca po 10 rokoch pripravilo úplne novú premiéru moderného baletu inšpirovanú príbehom génia. Nový balet Jána Ďurovčíka o W. A. Mozartovi Amadeus si príďte vychutnať už dnes o 19:00 hod. do Historickej radnice.

Zdroj: archív organizátora

STREDA 17. apríla

Beseda s autorkou bestselleru Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj Júliou Marcinovou sa uskutoční dnes o 18:00 hod. v kníhkupectve Martinus v OD Urban.

Pridajte komentár