Už v piatok 3. mája 2024 sa začne v Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) v spolupráci s Bonsai centrom Košice a Bonsai klubom Košice výstava pod názvom Cassovia Bonsai, ktorá bude pre návštevníkov sprístupnená do 5. mája 2024 denne medzi 9. a 17. hodinou.
Na výstave návštevníci uvidia viac ako 60 unikátnych stromov, pričom vystavovatelia si dali záležať na kvalite vystavovaných drevín. Okrem bonsajov budú vystavované aj kimoná a japonské meče vo vestibule hlavnej budovy. V tomto roku budú vo väčšom množstve odprezentované bonsaje veľkosti SHOHIN a zaujímavá bude určite takisto prezentácia menej známeho starobylého ázijského umenia SUISEKI.

„V rámci trinásteho ročníka výstavy, na ktorej budú zastúpení vystavovatelia zo Slovenska, Česka i Maďarska, budú môcť návštevníci obdivovať dreviny pochádzajúce z našich lesov, ale aj druhy z ďalekých krajín. Výstava bude okrem tradičnej poradenskej činnosti, predaja izbových aj vonkajších bonsajov či príslušenstva, ktoré je potrebné k pestovaniu a ošetrovaniu bonsajov, spestrená aj programom vo forme prednášok pod vedením odborníkov z danej oblasti,“ informuje riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach Pavol Mártonfi.
















Pridajte komentár