EAST MAG
banner-v-kosiciach-to-zije
Foto-koláž: Lenka Bollová

V Košiciach to žije – prinášame program od 16. do 22. mája

Aktuálny týždeň ponúka v rámci kultúry z každého rožku trošku. Najväčšími lákadlami sú Noc múzeí a galérií, Balónová fiesta, Župné dni, ale napríklad i pocta Freddiemu Mercurymu.

ŠTVRTOK 16. mája

Never básnikom je názov komediálneho divadelného predstavenia, ktoré sa uskutoční dnes o 18:00 hod. vo výmenníku na Brigádnickej. Vstup je voľný.

Balónová fiesta dnes pokračuje bohatým programom na baseballovom ihrisku na Vysokoškolskej ulici. Balóny odštartovali ráno o 6:30 a zopakujú si to večer o 18:00 hod. Od 17:00 do 21:00 hod. sa môžete tešiť na aktivity s rodinným centrom Stonožka, aktivitu, keď veľkáči čítajú malkáčom z Gymnázia FUTURUM, cirkusovo-žonglérsku show s Cirkusom Mavakanza, letecké modely, predvádzanie áut, modelovanie balónikov, tanečné vystúpenie detského folklórneho súboru Hanička, walk-in balloon či rôzne atrakcie pre deti. Nočné nafukovanie balónov je v rámci Balónovej fiesty naplánované na 21:00 hod. Program fiesty trvá potom až do nedele.

Balónová fiesta
Zdroj: archív organizátora

Štátna filharmónia Košice si pripomenie Rok českej hudby aj na záver sezóny. Štvrtkový večer otvorí Dvořákova Suita A dur. Nasledovať bude Violončelový koncert a mol od Roberta Schumanna, v ktorom sa sólovo predstaví Václav Petr. Navyše, filharmonici zahrajú pod taktovkou jeho krajana Petra Altrichtera. Definitívnu bodku hudobného defilé 23/24 dá Schubertova Symfónia č. 3 D dur. Záverečný koncert 55. sezóny sa začne dnes o 19.00 v Dome umenia. Umelcov môžete počuť diskutovať na predkoncertnom stretnutí.

Východoslovenské múzeum v Košiciach na dnes o 17:00 pripravilo vernisáž výstavy s názvom Poklady archeológov v prúde času.

PIATOK 17. mája

Dnes sa stretnú v Košiciach desiatky mladých hudobníkov zo Základných umeleckých škôl z celého Slovenska na 2. ročníku Festivalu malých komorných telies Košice, ktorý je súťažnou prehliadkou neprofesionálnych komorných telies detí a mládeže. Organizátorom festivalu je ZUŠ sv. košických mučeníkov na Čordákovej 50 na Sídlisku KVP. 

Prežili sme holokaust je názov  moderovanej diskusie v Historickej radnici, ktorá začne dnes o 18:00 hod. O holokauste bude rozprávať pani Denisa Nikodémová, ktorá holokaust na vlastnej koži zažila. Diskusiu bude moderovať Dagmar Mozolová. V rámci programu bude premietnutý 25 minútový film Damgar Mozolovej s názvom Mamička. Celý program budú pretkávať piesne Katky Koščovej, ktorá ich v rámci programu zaspieva naživo s doprovodom klavíristu a skladateľa Daniera Špinera.

Župné dni vrcholia dnes pred Úradom KSK od 9:00 do 21:00 hod. Stánky s aktivitami či s remeselníkmi zaberú aj priľahlé ulice okolo župného úradu. Medzi najväčšie ťaháky bude patriť pokus o slovenský rekord v tkaní pokrovca, ale aj vystúpenie Štefana Šteca a Fajty, Kaliho a Petra Panna, ohňová šou či live varenie so šéfkuchárom Gabom Kocákom. Okrem toho župa slávnostne predstaví aj trojdielnu knihu Košický kraj – Kultúrne dedičstvo, Prírodné bohatstvo, Poklady kraja a pokrstí historicky prvú kuchársku knihu – Sto chutí kraja.

VOISING je a’cappella, ktorá sa predstaví dnes o 18:00 hod. v KeVyPi Bowling v rámci turné Všetko má svoj čas.

SOBOTA 18. mája

Tradičná košická burza LP platní a CD sa koná dnes v Kulturpark, budova Bravo od 13.00 – 17.00. Vstup je voľný.

Očakávaná Noc múzeí a galérií nastane už dnes. Vychutnajte si bohatý program mnohých kultúrnych inštitúcií. Podrobnosti nájdete tu.

noc múzeí a galérií
Zdroj: archív organizátora

NEDEĽA 19. mája

Unikátna Queen show priamo z Londýna prichádza na Slovensko, aby dnes potešila návštevníkov košického amfiteátra. Killer Queen – A tribute to Freddie Mercury and QUEEN si môžete užiť od 20:00 hod. Naživo zaznejú najznámejšie svetové hity skupiny Queen ako napríklad A Kind Of Magic, I Want to Break FreeBohemian Rhapsody ,Radio Ga GaThe Show Must Go On a mnoho ďalších v prevedení speváka Patricka Meyersa.

UTOROK 21. mája

Prihláste sa na historicky prvý kvíz o histórii Košíc jubilujúceho 30-ročného Dejepisného spolku v Košiciach a 100-ročnej Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach. Kvíz sa uskutoční v utorok 21. mája o 17:00 hod. v regionálnom oddelení knižnice na Hlavnej 48. Registrácia je potrebná vopred.

Pridajte komentár