EAST MAG
auto z kartónu
Foto: adobestock.com

Ako získať najlacnejšie a zároveň kompletné PZP?

Pokiaľ tvorí motorové vozidlo základ vašej existencie, určite veľmi dobre viete, že rovnako podstatnou súčasťou každej vašej cesty musí byť aj platné povinné zmluvné poistenie auta. Touto službou sa predchádza vysokým nákladom v prípade vzniku dopravnej nehody, za čo je ale potrebné poisťovni raz ročne zaplatiť určitú sumu.

  Ako si vybrať PZP tak, aby jeho suma nepredstavovala pre váš rodinný rozpočet veľký zásah, a pritom vás poistenie čo najviac chránilo?

  Zvážte PZP porovnanie od viacerých poisťovní

  Prvým krokom pri hľadaní najlacnejšieho a zároveň kompletného krytia je dôsledné porovnanie ponúk od viacerých poisťovní. Spôsobov, ako túto činnosť zvládnuť existuje viacero, najjednoduchšou cestou je však rýchle PZP porovnanie cez internet.

  Týmto spôsobom môžete zistiť, ktorá poisťovňa ponúka najvýhodnejšie ceny pri zachovaní kompletného krytia a servisu bez toho, aby ste opustili svoj domov. Nikto tak nebude na vás vyvíjať nátlak, takže vaše rozhodnutie si viete dôkladne premyslieť a zvážiť všetko potrebné.

  Zohľadnite individuálne faktory

  Pri hľadaní najlacnejšieho kompletného PZP vedia poisťovne zohľadniť aj rôzne individuálne faktory, ako je váš vek, pohlavie, miesto bydliska, ale aj typ a vek vozidla, jeho výkon a ďalšie iné. Preto je dôležité tieto informácie pri vyplňovaní žiadosti o poistenie danej spoločnosti poskytnúť, aby vám na ich základe bola schopná stanoviť správnu cenu.

  Individuálnymi faktormi, ktoré môžu znížiť cenu poistenia, bývajú aj vaše skúsenosti a vodičský profil bez nehôd, takže klásť počas jazdy dôraz na bezpečnosť a kontrolu sa vyplatí aj z tohto pohľadu.

  Zvážte doplnkové služby a benefity

  Niektoré poisťovne ponúkajú tiež rôzne doplnkové služby a benefity, ako sú napríklad asistenčné služby pri cestovaní, náhradné vozidlá v prípade havárie alebo rozšírené krytie. Pred vybraním PZP je preto dobré zvážiť aj tieto dodatočné možnosti a zhodnotiť, či sa vám oplatí za ne platiť príplatok.

  Dajte pozor na skryté poplatky a podmienky

  Pri porovnávaní výhodných a lákavých PZP ponúk si dávajte pozor aj na skryté poplatky a podmienky. Niektoré poisťovne môžu mať nízku cenu poistného, ale vyberať vysoké poplatky za spracovanie poistných udalostí alebo zavádzajúce podmienky, ktoré vám môžu spôsobiť problémy pri uplatňovaní nárokov.

  Nájsť si čas na výber vhodného krytia a porovnať si jednotlivé ponuky a podmienky má teda zmysel z viacerých dôvodov. Zodpovedným prístupom pri výbere poistky navyše môžete získať optimálne PZP, ktoré bude nielen cenovo výhodné, ale aj spoľahlivé a prispôsobené vašim potrebám.

  Pridajte komentár