EAST MAG
poddtatranske-muzeum-poprad
Foto: archív PSK

Noc múzeí a galérií ovládne v sobotu aj Prešovský kraj

Už tento víkend sa múzeá a galérie po celom Slovensku zapoja do celoeurópskej iniciatívy Noc múzeí a galérií. V 20. ročníku nebudú chýbať ani kultúrne inštitúcie Prešovského samosprávneho kraja. Návštevníkom ponúknu špeciálny nočný program v sobotu 18. mája.

Podtatranské múzeum v Poprade začne s programom už od 17. hod. Okrem ukážok tradičných remesiel, tvorivých dielní a vystúpenia žiakov základnej umeleckej školy sa môžu záujemcovia tešiť na prednášky o drobnej sakrálnej architektúre i havranovi čiernom. Najväčším lákadlom bude predovšetkým rozšírená lektorovaná prehliadka expozície Knieža z Popradu a jeho hrobka, či nočná prehliadka expozícií múzea.

Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni otvorí svoje brány verejnosti až o 21. hod. Priamo na nádvoriach a expozíciách hradu budú prebiehať tematické nočné prehliadky, ktoré návštevníka zavedú do obdobia Zamoyskych. Prehliadky doplní divadelné zoskupenie RAMAGU, ktoré divadelnou formou predstaví príbeh jedného správcu na začiatku 20. storočia, príbeh Jána Godawu. O 22. hod. sa bude na nádvorí hradu konať ohňová šou.

Zdroj: archív PSK

Krajské múzeum v Prešove od 15. hod. do 22. hod. špeciálne sprístupní depozitár umeleckej histórie. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, maľovanie na tvár a možno aj na pátraciu akciu. Okrem toho múzeum slávnostne sprístupní novú výstavu o prešovskom velikánovi Mikulášovi Moyzesovi. K tomu zahrá orchester z Prešovskej univerzity v Prešove i žiaci základnej umeleckej školy.

Na exkluzívnu prehliadku krovu kaštieľa, nočný vstup do pivníc i hľadanie pokladu rytiera Rastislava láka Kaštieľ v Hanušovciach nad Topľou. Zároveň pozýva zvedavcov na zážitkový archeopark. Kaštieľ v Stropkove si okrem netradičných otváracích hodín pripravil aj rozprávku pre deti a komentované prehliadky kaštieľa.

Pokračovanie článku na str. 2.

tlačová správa

Pridajte komentár