EAST MAG
chlapček so psom
Foto: adobestock.com

Plemená psov vhodné pre deti. Ktoré to sú?

Máte doma malé deti, no zároveň ste s vaším partnerom milovníci psov a chceli by ste si (aspoň) jedného zadovážiť? Po tom, čo zvážite všetky pre a proti, by ste sa mali zamyslieť aj nad tým, ktoré plemeno kúpite, aby bolo vhodné do spoločnosti detí.

Existuje mnoho plemen psov, ktoré sú vhodné pre deti a môžu sa stať skvelými spoločníkmi pre celú rodinu. Pri výbere plemena je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako je jeho temperament, veľkosť a nároky na starostlivosť.

Medzi plemená psov vhodné pre deti patria:

  • labrador,
  • border kólia,
  • kokeršpaniel,
  • zlatý retriever,
  • vyžla.

Plemená, ktoré sú najlepšie

Labradori sú skvelou voľbou pre rodiny s deťmi. Sú veľmi inteligentní a ľahko sa učia. Majú veľké množstvo energie, takže by mali mať dostatok pohybu a aktivít, ktoré potrebujú aj deti. Labradori sú známi svojou lojalitou a ochotou ochraňovať svoju rodinu, čo ich robí dobrými strážcami detí. Nie nadarmo sú aj skvelými asistenčnými psami.

Border kólie sú všeobecne známe svojou vysokou inteligenciou a dobrou vlastnosťou učenia sa. Deťom nakúpte loptičky pre psov, aby začali so svojou kóliou trénovať začiatočnícke aj zložitejšie kúsky. S týmto svojim domácim miláčikom si užijú dlhé hodiny zábavy a uvidíte, ako si ho s láskou vycvičia.

Zlatý retriever je známy svojou láskavou a priateľskou povahou. Sú veľmi trpezliví a môžu byť skvelými spoločníkmi pre deti. Sú veľmi hraví a energickí, čo je ideálne pre aktívne deti, ktoré radi trávia čas vonku. Retríveri majú tiež veľkú toleranciu voči tým najmenším a sú schopní sa prispôsobiť ich potrebám.

Pri kúpe psíka domov k deťom je však vždy nutné vysvetliť, že domáce zviera nie je hračka a je nutné sa oň patrične starať. Tiež ho nie je možné vrátiť, keď sa deťom zunuje. Toto je asi najväčšia výzva pre rodičov.

Pridajte komentár