EAST MAG
štvorylka
Foto: archív mesta Košice

Košice opäť roztancuje švorylka

Košická Hlavná už v utorok 21. mája ožije tancom. Tisícky žiakov základných a stredných škôl si presne o 12:00 zatancujú obľúbenú štvorylku. Košice sa tak opäť stanú súčasťou medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival (EQDF), pod názvom Štvorylka 2024.

Žiaci a študenti svoje kroky trénovali niekoľko týždňov. V utorok si oblečú modré a žlte tričká, teda tričká vo farbách Košíc, a na pravé poludnie predvedú svoje tanečné kroky.

“EQDF je celoeurópsky projekt hromadného tancovania štvorylky, ktorého cieľom je prekonanie Guinnessovho rekordu v synchronizovanom tanci. Košice boli takmer každý rok najlepšie v Európe v počte tancujúcich, i keď svoj rekord z roku 2012 neprekonali. Vtedy sa tanca štvorylky zúčastnilo 7948 žiakov,” uviedlo mesto Košice na svojom FB profile.

Foto: archív mesta Košice

Nácvik sa uskutoční v utorok o 11.30 hod., hlavný program sa začína o 11.45 hod. Samotný tanec príde na rad na pravé poludnie.

Projekt po organizačnej stránke v Košiciach zastrešuje tanečný klub Meteor ako lokálny organizátor EQDF v spolupráci s mestom Košice.

Pridajte komentár