fbpx
EAST MAG
konferencia Región budúcnosti
Foto: archív organizátora

Ovládnite technologické trendy 2024. Na konferencii v Kulturparku


Utorok 28. mája bude v Kulturparku od 9:00 do 14:00 hod. patriť konferencii Región budúcnosti – Budúcnosť regiónu: Technologické trendy 2024. Príďte na každoročnú jedinečnú konferenciu, na ktorej sa dozviete mnoho zaujímavého. Organizátormi sú Košice IT Valley a Košice Región.

Okrem iného sa dozviete napríklad to, aké technológie hýbu svetom, ako na rozvoj vesmírnych technológií na Slovensku, čo potrebujeme pre budovanie kompetenčného centra kybernetickej bezpečnosti v regióne, ale tiež informácie o východnom Slovensku v kontexte Priemyslu 5.0.

Nebude chýbať ani zaujímavá exhibičná časť a tešiť sa môžete aj na konzorcium EDIH Cassovium.

Prihlásiť sa je ešte možné tu. Pozor, počet miest je limitovaný.

Pozvanie prijali zaujímaví hostia

Pozvanie do panelovej diskusie ‘Východné Slovensko v kontexte Priemyslu 5.0’ prijal Ľubomír Račko zo spoločnosti U. S. Steel Košice. Je odborníkom na výrobné a predajné informačné systémy, aj preto budú jeho skúsenosti veľkým prínosom pre diskusiu o budúcnosti priemyslu.

Priemysel 5.0 predstavuje novú éru, ktorá integruje pokročilé technológie, umelú inteligenciu a internet vecí s cieľom vytvoriť inteligentné, efektívne a udržateľné výrobné procesy. Ako môžu tieto inovatívne technológie transformovať východné Slovensko? Aké kroky je potrebné podniknúť, aby sme dosiahli vyššiu úroveň automatizácie a personalizácie výroby? To všetko sa dozviete na konferencii.

Zdroj: archív IT Valley

V panelovej diskusii ‘Technológie, ktoré hýbu svetom. Ako zmenia Slovensko?’ bude diskutovať Peter Breyl, generálny riaditeľ Inovačné centrum Košického kraja. Téma technológií je veľmi široká a zahrňuje oblasti ako umelá inteligencia, automatizácia, internet vecí, biotechnológie a ďalšie. Ako tieto technologické inovácie ovplyvnia našu spoločnosť? Ako sa darí digitálnej transformácii na východe? Peter Breyl má bohaté skúsenosti v oblasti inovácií a technologického rozvoja.

O priemysle na východnom Slovensku bude diskutovať Martin Seman, vedúci komunikácie a verejných záležitostí v spoločnosti Volvo Car. Spoločne s ním môžete diskutovať o revolúcii, ktorá prichádza s rýchlym vývojom v priemysle.

V panelovej diskusii na tému Hviezdne horizonty – Rozvoj vesmírnych technológií na Slovensku vystúpi Michal Brichta, riaditeľ implementačnej zložky Slovenskej vesmírnej kancelárie v spoločnosti Slovak Investment and Trade Development Agency (SARIO).

Zdroj: archív IT Valley

Vesmír a jeho nekonečné možnosti nás fascinujú už od nepamäti. Vo svete technológií sa však otvárajú nové dvere, ktoré umožňujú preskúmať ho viac ako kedykoľvek predtým. A Slovensko sa stáva aktívnym hráčom v tomto zdanlivo nedostupnom svete. Na konferencii odznie aj to, ako Slovensko prispieva k rozvoju a využívaniu týchto technológií. Aké nové príležitosti ponúka téma Space pre našu krajinu a východné Slovensko? Príďte sa dozvedieť viac, vstup je zdarma.

Pridajte komentár