EAST MAG
Albánsko
Foto: archív Čedok

Poškuľujete po dovolenke v Albánsku? Cestovky ho majú za zlatú baňu

Albánsko má všetko, čo našinec od dovolenky pri mori očakáva. Krásne čisté more, nádherné pláže ale i hory ideálne na výlety. Cestovné kancelárie sa netaja, že popri Turecku patria práve zájazdy do Albánska medzi najpredávanejšie.

“Albánsko sa stalo nielen skokanom roka, ale aktuálne je z Košíc vôbec najpredávanejšou destináciou,” naznačil country manažér Čedoku pre Slovensko Juraj Sliacky.

Jeho slová potvrdil aj výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Thomas Dworschak. “Tešíme sa, že sme našu ponuku obohatili o lety do albánskej Tirany, ktorej popularita v poslednej dobe rastie raketovým tempom.”

S Čedokom však môžete letieť z Košíc aj na grécky Rhodos či Tureckú riviéru. Ak ste zatúžili vyskúšať novú linku do Zürichu, môžete si cez cestovnú kanceláriu zabezpečiť jazdy panoramatickými vlakmi po Švajčiarsku až k najznámejším končiarom. Nových poznávacích zájazdov z Košíc je však viac – napríklad po Turecku, gréckych ostrovoch Kos a Rodos či po už spomínanom Albánsku.

Prečo je dovolenka v Albánsku top?

  • fascinujúca a tajomná zem plná kontrastov
  • stredomorská klíma a pohostinní obyvatelia
  • nádherné pamiatky, hory, pláže a jazerá
  • vynikajúca tradičná kuchyňa

Albánsko ponúka tak široké piesočnaté pláže, ako aj malé skalnaté zátoky. Ksamil v južnom Albánsku sa právom prezýva „európske Maledivy“. Krišťáľovo čistá voda, jemný piesok a ostrovčeky, na ktoré sa dá dostať na šľapadlách, kajaku alebo motorovom člne, sú rajom pre milovníkov pláží.

Skvelá je aj albánska kuchyňa. Kombinuje v sebe totiž to najlepšie z balkánskej, gréckej, tureckej a talianskej gastronómie. Ceny v reštauráciách sú navyše v porovnaní s inými stredomorskými krajinami pomerne nízke. Veľkým bohatstvom Albánska sú však aj jeho pohostinní obyvatelia.

Foto: archív Čedok

Na svoje si prídu aj milovníci pamiatok a histórie. Na každom kroku natrafíte na nejakú cennú stavbu a vedľa seba sa veľmi často objavujú pamiatky z rímskeho obdobia, z rokov osmanskej nadvlády či benátskej okupácie, a vytvárajú tak zaujímavú historickú mozaiku.

oto: archív Čedok

Albánsko má všetko, čo turista hľadá

Tlačová hovorkyňa Čedoku Kateřina Pavlíková to zhrnula slovami: ..Albánsko naozaj ponúka kombináciu všetkého, čo český a slovenský turista hľadá – to znamená krásne pláže, veľmi dobré jedlo, zaujímavé ceny, ale tiež pamiatky, miestne tradície a krásnu prírodu, čiže hory i rieky. Využívame však aj synergiu priamych letov z Košíc napríklad do Dublinu či Zürichu a chceme na to nadviazať poznávacími zájazdami či predĺženými víkendami, pretože vidíme, že záujem o cestovanie a poznávanie tu z Košíc je veľký.”

Tlačová hovorkyňa Čedoku Kateřina Pavlíková. Foto: A. Bercik

Pridajte komentár