EAST MAG
Startup Week
Zdroj: archív ICCK

Nenechajte si ujsť Startup Week Košického kraja. Zaručene naštartuje aj vaše podnikanie

Zažite od 12. do 19. júna Startup Week Košického kraja, v rámci ktorého sú pripravené výborné prednášky, ktoré vás naučia ako a kde napísať svoj projekt, aj ako získať financovanie pre váš startup. Budete spolupracovať so startup centrum Technickej univerzity v Košiciach – UVP Technicom a Inovačným centrom Košického kraja, ktoré vám ukážu možnosti startupov v Košiciach.

Pre koho je Startup Week určený?

Pre každého jednotlivca alebo tímy, ktoré chcú podnikať alebo už podnikajú a majú záujem sa naučiť spôsob, ako získať finančné prostriedky pre svoje podnikanie, ako sa pripraviť na komunikáciu s investorom a spoznať nových a zaujímavých ľudí.

Program:

12. 06. 2024 od 16:00 – AKO ZÍSKAŤ FINANCOVANIE PRE TVOJ STARTUP?

 • 16:00 – Peter Tkáč – Spinbotics – skúsenosti s mojou prvou investíciou do startupu Spinbotics
 • 16:30 – Slovenská Inovačná a Energetická Agentúra – Inovačné Vouchre, 15,000 EUR pre tvoj start-up
 • 17:00 – Seed Starter Slovenskej Sporiteľne 
 • 17:20 – Crowdberry – možnosti získania investícií od Crowdberry

14. 06. 2024 od 16:00 – ROZVOJ VÁŠHO PRODUKTU

 • 16:00 – Alien Technologies – European Innovation Council, alebo ako vytvoriť projekt, s ktorým prerazíš vo svete?
 • 16:25 – Czech Founders –  10 najväších omylov pri fundrisingu
 • 16:50 – SARIO – Slovenská Agentúra Pre Rozvoj Investícií a obchodu – ako SARIO dokáže pomôcť Vášmu startupu dostať ho do sveta
 • 17:20 – Sudolabs – Ako vytvoriť produkt, ktorý bude mať market fit?

17. 06. 2024 od 16:00 – AKO TI UNIVERZITA POMÔŽE S ROZVOJOM TVOJHO STARTUPU?

 • 16:00 Aké granty môžeš čerpať pre tvoj startup projekt? (Grant-up, Tomáš Pavlík)
 • 16:30 Ako ti dokáže pomôcť univerzitné startup centrum s tvojím projektom? (Startup Center TUKE)
 • 17:00 Prehliadka UVP Technicom

19. 06. 2024 od 18:30 – MEETUP, STARTUP PARTY, STROJÁRENSKÁ ŽIJE

Zažite ďalší inovačný meetup ODKUKAJ.TO 

Večerné networking podujatie s DJ, občerstvením a hudbou

Čakajú vás zaujímaví spíkri

Počas štyroch dní sa postupne predstavia podnetné osobnosti. Medzi inými napríklad Peter Tkáč, CEO – SPINBOTICS, ktorý sa s vami podelí o skúsenosti zo získania investícií pre svoj startup. Košický startup Spinbotics vytvára unikátne robotické riešenia, ktoré dokážu výrazne napomôcť s automatizáciou práce a výroby.

Miroslav Michalko, riaditeľ UVP TECHNICOM, sa dlhoročne špecializuje na podporu startupov a MSP, spolupracuje s významnými spoločnosťami z Košického kraja a podieľa sa na rozvoji inovačného ekosystému.

Michal Vanovčan, VÝKONNÝ RIADITEĽ – SEED STARTER SLOVENSKEJ SPORITEĽNE, v rámci svojej prednášky porozpráva o možnostiach podpory startupov z pohľadu banky.

Miroslava Babinčáková, VÝKONNÁ RIADITEĽKA – ALIEN SALES ACCELERATOR, pomáha najlepším svetovým startupom so získaním grantu z EIC – European Innovation Council. Vo svojej prednáške vám prezradí podmienky získania podpory z EIC.

Egon Zorad je DIRECTOR OF FOREIGN TRADE DEPARTMENT AT SLOVAK INVESTMENT AND TRADE DEVELOPMENT AGENCY a ako špecialista na zahraničný obchod a podporu malých a stredných podnikov v SARIO vám vo svojej prezentácií predstaví možnosti podpory SARIO pre váš startup alebo spoločnosť.

Ján Koscelanský, CHIEF PRODUCT OFFICER – SUDOLABS sa špecializuje na tvorbu produktov a pomáha startupom naprieč celým svetom s dizajnom a tvorbou ich produktov. Vo svojej prednáške vám porozpráva o produktovom manažmente.

Tomáš Pavlík, CEO – GRANTUP, je špecialistom na národné a európske granty. Okrem toho má vlastný podcast, pracuje ako projektový manažér pre medzinárodnú univerzitu Ulysseus. Vo svojej prednáške vám povie o možnostiach čerpania grantov pre startupy.

Peter Breyl, RIADITEĽ – INOVAČNÉ CENTRUM KOŠICKÉHO KRAJA, sa dlhoročne venuje oblasti podpory a rozvoja inovácií a inovačných ekosystémov naprieč EÚ. Vo svojej prednáške vám predstaví možnosti podpory startupov a podnikov z úrovne regiónu.

Ivan Kristel, MANAGING PARTNER – CZECH FOUNDERS, sa venuje investíciám do startupov v spoločnosti Czech Founders. Zameriava sa na startupy v early stage fáze. Hlavnou témou jeho prezentácie bude 10 omylov vo fundraisingu.

Marek Macko, INVESTMENT MANAGER- CROWDBERRY, je investičným manažérom v poprednej slovenskej investičnej spoločnosti Crowdberry, ktorá stojí za úspechmi značiek ako GymBeam, FootShop a mnohé ďalšie. Marek vám prezradí, aké požiadavky majú investori na začínajúcich podnikateľov.

Vladimír Janeček, SIEA – VEDÚCI ODDELENIA POO – INOVAČNÉ A DIGITÁLNE VOUCHERY SLOVENSKÁ INOVAČNÁ A ENERGETICKÁ AGENTÚRA, sa v rámci SIEA venuje grantovej podpore a vo svojej prednáške vám povie o možnostiach, ako získať prostriedky zo štátnej pomoci a z eurofondov pre váš startup.

Registrovať na event sa môžete priamo tu.

tlačová správa

Pridajte komentár