EAST MAG
cyklo súťaž
Foto: archív PSK

V Prešovskom kraji je pre cyklistov pripravená Dovolenka na bajku

Prešovský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pripravili tretí ročník kampane Dovolenka na bajku. Formou súťaže ponúka cyklistom 15 tipov na cyklovýlety rôznej náročnosti. Súťažné body môžu cyklisti získať aj za účasť na cyklistických podujatiach v Prešovskom kraji.

Cieľom kampane Dovolenka na bajku je predstaviť zaujímavé cyklistické trasy v Prešovskom kraji, vrátane nových úsekov a cyklotrás, ktoré prešli obnovou. Kampaň trvá od 6. júna do 30. septembra 2024. Cyklisti, ktorí absolvujú minimálne sedem lokalít, získajú hodnotný cyklo balíček Dovolenkára na bajku. Návštevu troch lokalít je možné nahradiť návštevou troch cyklopodujatí prebiehajúcich na území Prešovského kraja.

V každej lokalite sa cyklisti odfotia so súťažným odznakom a fotografie zašlú mailom na dovolenkanabajku@psk.skNové odznaky si cyklisti môžu vyzdvihnúť na piatich výdajných miestach, zároveň platia aj odznaky z predošlého roka.

Tretí ročník obľúbenej cyklo-kampane prinesie pre cyklistov opäť nové lokality, ktoré budú môcť spoznávať počas letných mesiacov v sedle svojho bicykla. Nebude chýbať ani čerstvo otvorený 14 km dlhý úsek Starina – Ruské, ktorý pokračuje až na poľskú hranicu na Ruské Sedlo. Som rád, že Dovolenka na bajku si našla svojich priaznivcov, a to nielen z Prešovského kraja. Cyklovýlety v našich lesoch, kopcoch, ale aj na cyklotrasách, pri kultúrnych pamiatkach či vodných plochách sú totiž jedinečné a prinášajú unikátny zážitok. Preto pozývam všetkých nadšencoch cyklistiky, ale aj príležitostných jazdcov, aby si prišli užiť Dovolenku na bajku po Prešovskom kraji,“ priblížil predseda PSK Milan Majerský.

Foto: archív PSK

K súťažným trasám patria aj lokality ako dolina Blajzloch na okraji Slovenského raja, časť medzinárodnej cyklotrasy Aquavelo  (Bardejovské Kúpele – Kurovské sedlo), hrebeň Spišskej Magury s nádhernými výhľadmi, výšľap na Sľubicu, cyklochodník Mníšek nad Popradom – Legnava na trase EuroVelo 11 alebo prechod Levočskými vrchmi. Cyklisti sa môžu vydať aj na cyklotrasu Po stopách Rakúsko-Uhorska v Stropkovskom okrese, ktorá v roku 2023 prešla kompletnou obnovou značenia. Obnovené značenie bude cyklistov navigovať aj Slanskými vrchmi.

„Na svoje si v kampani prídu rekreační cyklisti aj milovníci adrenalínu. Tri lokality tvoria singletracky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube verejnosti. Ponuku dopĺňa takmer 40 cyklistických podujatí,“ uviedol  predseda  KOCR Severovýchod Slovenska Michal Iľkanin.

Prehľad súťažných cyklo výletov a cyklistických podujatí nájde verejnosť na  www.severovychod.sk. Ku každej trase je priradený jej popis, vrátane náročnosti, dĺžky trasy, času a informácie o prevýšení.

Zoznam lokalít – Dovolenka na bajku po Prešovskom kraji 2024:

Prehľadná mapa a informácie o trasách.

EASY:

MEDIUM:

HARD:

SINGLETRACKY:

Pridajte komentár